Spectre -recenzia

Hovorí sa, že Bond je len tak dobrý ako jeho protivník.

spectrestandee

Spectre začína užasným introm s piesňou Sama Smitha, ktorú som si ihneď obľúbil. Tento diel má údajne pojednávať o Bondovej minulosti a tajomnej organizácií Spectre.

Ale pojednáva o tom aj na plátne či iba na papieri? Spectre má tri vzájomne sa prelínajúce príbehové línie, jedna horšia ako druhá. Prvá, organizácia Spectre. Čo o nej viem? Skoro nič. Len to, že ju vedie zlý, zlý záporák, Oberhauser, ktorého hrá Christoph Waltz. Možno bude mať drúhá príbehová linka viac zmyslu. Druhá, problémy v MI6. Táto je najzbytočnejšia. Program agentov “nula-nula niečo” je zastaralý, môžeme ho nahradiť technológiou. Táto línia vôbec nemusela byť vo filme. Keby ste si pozreli film bez tohto nezmyslu, o nič by ste nedošli. Teda, možno iba o jeden predvítateľný zvrat, ktorý táto linka pokrýva iba polovične. Možno tretia linka dobehne tie zvyšné dve. Nie, nedobehne ale aspoň je zábavná. Je o Bondovi a aj keď sľubovala jeho minulosť, tak tú spomenú len v pár momentoch, väčšinou je to nádherná akcia.

5pBcAJy

Poďme sa pozrieť na postavy. Daniel Craig agent 007, nie taký drsný a tvrdý ako v Casino Royale, je stále jedna z najlepších postáv. Bond girl si v tomto filme zahrala Léa Seydoux (Inglorious Basterds, Blue is the Warmest Color) a je to super herečka. Má vždy nádherné šaty a je príjemne tajná, presne taká, aká by mala byť. Film sa snaží o nejakú love story medzi Bondom a jeho Bond girl, len väčšinou to pôsobí strašne naivne a nebudete tomu veriť. Christoph Waltz (Inglorious Basterds) si zahral už raz spomínaného Oberhausera. Vo filme má asi tri scény, nie dobré. Našťastie to nie je kôli hercovi ale kôli postave, ktorá je dosť jednostranná. Ešte spomeniem scénu, kde mučil Bonda, ktorá je dosť nepríjemná na pozeranie. Jediné plus mu dávam na konci filmu vo finále, ktoré bolo super. Tiež bolo nádherne spravené jeho zranenie na oku. To sa mi páčilo.

Kamera, strih, hudobný podklad sú úžasné. Spectre je pastva pre oči. Keď nie kôli príbehu, tak kôli možnosti pozerať ten film. Praktické efekty boli naozaj dobre zvládnuté. Pochvala aj autu Aston Martin DB10, v ktorom Bond jazdil.

4db0b100-2411-0133-76f4-0aecee5a8273

Celkovo je Spectre dobrý film s veľkým problémom. Scenár. Spectre je film plný akcie, ktorý síce neplní priania čo dal ale prekážať to nikomu nebude. Daniel Craig je úžasný a zväčša uveriťeľný. Bod plus za intro s Samom Smithom a scénou v Mexiku.

bond-spectre_3196628c

Spectre

Spojené Kráľovstvo, 2015, 150 min.

Réžia: Sam Mendes -American Beauty, Skyfall

Hrajú: Daniel Craig, Naomie Harris, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ben Whishaw, Monica Bellucci, Dave Bautista.

Soundtrack: Thomas Newman

3,7/5

+scéna v Mexiku          -scenár

+kamera                       -Oberhauser

+Bond Girl                    -scéna s mučením

+akcia                           -love story

Reklamy

2 thoughts on “Spectre -recenzia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s