Star Wars VII -recenzia

Star Wars nemusím predstavovať. Je to moja najobľúbenejšia filmová sága. Donedávna boli moje obľúbené iba Star Wars V Star Wars VI. A teraz mám tri.

MV5BNTI5NjAyMDYwNl5BMl5BanBnXkFtZTgwNjU0ODUzNTE@._V1__SX1388_SY671_

Star Wars sa odohráva 30 rokov po šiestej časti a musím povedať, že veľa záberov vyzerá priamo ako z New Hope. Z Impéria sa stal First Order (Prvý Rád) a z Rebelou sa stal Resistance (Odboj). Hneď zo začiatku sa spoznávame s Finnom ( John Boyega), ktorý bol vojak Prvého Rádu ale odišiel pretože cítil, že niečo nie je v poriadku. Neskôr stretne Ren ( Daisy Ridley) na planéte Jakku a spolu začnú nové Star Wars dobrodružstvo. Priateľstvo medzi týmito dvoma je uveriteľné a nenútené rovnako ako všetky emócie v celom filme.MV5BNTk0MTIyNTU4OV5BMl5BanBnXkFtZTgwNTQ0Nzg0NzE@._V1__SX1388_SY671_

Film sa snaží byť humorný, čo ide nádherne a bez chyby, vtipy fungujú keď majú a sú celkovo príjemné. A ak ste nevideli žiadnu časť tak práve humor a inteligentný scenár všetko vyasnia. Treba vedieť iba základnú štruktúru originálnej trilógie.

oscar-isaac

Poe Dameron ( Oscar Isaac) bol úžasný. Ak v preďalekej galaxií majú slovník, vedľa slova úžasný by bola jeho fotka. Film hneď povie, že Poe je najlepší pilot v celom odboji. Čo je ešte lepšie, že vy aj uvidíte Poeho robiť tie úžasné kúsky v X-wingu, ktoré boli vizuálne nádherné. Nikdy som nemal dosť scén s ním.

Keď už som pri efektoch, tak asi 95% boli praktické efekty. Jediné dve postavy, ktoré boli v CGI bola Maz Kanata (Lupita Nyogo) a Supreme Leader Snoke (Andy Serkins). Všetko vyzerá ÚŽASNE. Nič iné sa nedá povedať.

star-wars-the-force-awakens-full-trailer-18-02-pm-155984

Kylo Ren. Ach, Kylo Ren. Veľmi zaujímavý záporák. V podstate je to ľudskejší Vader. Herec Adam Driver je jeden z najlepších mladých hercov v filme. Vlastne všetci sú super. Správa sa viac ako človek a lepšie sa dá s ním cítiť a rozumieť jeho postupom. Captain Phasma nebola tak často na plátne, čo môže byť pre niekoho sklamaním. Na druhej strane je General Hux úplne všetkým čo som po ňom chcel aby bol. Dúfal som v asshole vojenského komandéra a čo som dostal? Asshole vojenského komandéra.

harrison-ford-chewie-star-wars-force-awakens-trailer

Zo starších postáv tu máme Hana Sola, Chewbaccu, princeznú Leiu a Luka Skywalkera. Han a Chewie sú super pár ako vždy, ktorý sú vždy na dobrom mieste v dobrú chvíľu. Harrison Ford ako Han Solo hrá ako Han, ktorý naozaj má už ďalších 30 rokov za sebou, čo je super. Leia (Carrie Fisher) a Harrison Ford majú pár pekných nostalgických chvíľ, ktoré majú aj nejaký dopad. Nostalgia je úžasná a nenechá oko Star Wars fanúšika suché. Myslím, že C-3PO a R2-D2 nemusím ani spomínať.

Celkovo je Star Wars VII je výborný, jeden z najlepších filmov roku 2015 a úžasný reštart série. Nehovorím, že je bezchybný, chyby má ale fanúšikovi vadiť nebudú. Dobrý humor a príjemná nostalgia, či už sa jedná o hudobnú alebo hereckú je vítaná. Jediné, čo môže fanúšikovi prekážať je absecia temného Vadera. Ak však nie ste fanúšik asi si zo skóre dáte bod nižšie.

Star Wars VII: The Force Awakens

USA, 2015, 2h 16min

Réžia: J.J. Abrams (Star Trek, Super 8, Lost, Star Trek Into Darkness)

Hrajú: Harrison Ford, Mark Hammil, Carrie Fisher, Oscar Isaac, Daisy Ridley, John Boyega, Peter Mayhew, Adam Driver, Andy Serkins, Antony Daniels, Domhnall Gleeson, Lupita Nyogo, Gwendoline Christie, Kenny Baker atď…

Soundtrack: John Williams

5/5

+ Staré Tváre

+Nové Tváre

+Emócie

+Nostalgia

+Efekty

+Oscar Isaac

+Kylo Ren

+Všetko

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s