Sobotná herná nálož #1

Vitaj pri Sobotnej hernej náloži, kde v krátkosti oznámim novinky zo sveta hier. Poďme na to.

-Práve bola ohlásená zatvorená beta na hru Tom Clancy’s: The Division. Hráči, čo si hru predobjednali na Xbox One majú 24 hodinový predstih začínajúci 28. januára a beta sa uzavrie 31. Ak si chceš The Division vyskúšať v predstihu, stačí si hru predobjednať.

 

-České štúdio Dreadlocks chystá novú hru s názvom Ghost Theory a bude to horrorovka. V hre vyšetruješ strašidelná miesta, ktoré majú predlohu v reálnom svete. Cielom bude zistiť, prečo straší a k tomu ti pomôže pár užitočných pomôcok. Presnejšie svätená voda, kyvadlo alebo UV svetlo. Nečakaj však žiadnu brokovnicu. Hra je tvorená hlavne pre virtuálnu realitu ale bude sa dať hrať aj na monitore. Ak ich chceš podporiť, tak potom na Kicksarteri.

Minecraft je všade. Už aj v školách. Štúdio Mojang vydalo špeciálnu edíciu Minecraftu s názvom Minecraft: Education Edition. Už predtým sa táto hra používala na vyučovanie, ale teraz to je oficiálne. Minecraft: Education Edition by mal “vyučovať” a podporovať matematiku, kreatívne myslenie a prácu s informáciami. Ak sa to vývojárom podarí chytiť za správny koniec, môže to byť taká revolúcia v učení.

minecraft-education-edition.jpeg

-V Amsterdame otvorili videoherný hotel, s názvom The Arcade Hotel. Každá izba má hernú konzolu, pri bare si môžeš požičať handheldy ako PSP alebo Nintendo 3DS. Taktiež majú knižnicu plnú komiksov a lobby v ktorom sa dajú hrať staršie kúsky.

the-arcade-hotel-980x420

-Tvorca série Hideo Kojima po tom, čo odišiel z Konami si založil vlastné štúdio, Kojima Productions a teraz pracuje na exkluzívnej hre na PS4. A vďaka SONY teraz cestuje po svete a navštevuje rôzne miesta ako Sucker Punch Studios (ľudia za inFamous), SONY Santa Monica a navštívil miesta, kde sa robí motion capture. Vlastne teraz iba ziťuje, aké má nástroje na jeho novú hru.kopro-0-0

-Keď už sme pri Kojimovi a Metal Gear Solid, chystá sa remake originálu v Unreal Engine, pomedzi fotkami z Shadow Moses vyšiel aj oficiálny trailer.

 

-Posledné video je z Japonska a je to reklama na Just Cause 3. Je to tá najdivnejšia vec v histórií divných vecí.

 

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s