Ôsmy a hrozný (Osem Hrozných)

Tarantino spravil úžasné filmy. Síce všetky boli štruktúrou dosť podobné, vždy boli niečím zaujímavé. Ale je niečo také zaujímavé a prekvapivé aj po ôsmy krát? A má právo Osem Hrozných byť ďalším kultovým filmom?

Dovolím si hovoriť nie. Prosím, ber v úvahu, že toto je môj osobný názor.

Osem hrozných je zfilmovaná verzia Kto je kto. Kurt Russel hrá lovca odmien, ktorý nesie Jennifer Jason Leigh visieť. Na svojej ceste však stretne ďaľšieho lovca odmien, Samuela L. Jacksona. Ako v koči prechádzajú cez hory, zastihne ich snehová búrka a musia sa uchýliť v chatke s ďaľšími 4 mužmi. Za spomienku stojí Russelov kočiš, O.B. ktorého hrá James Parks.

Ak máš rád Tarantina a jeho štýl, nezklame ťa to. Ak však hladáš niečo nové tak toto nie je film pre teba. A tu je ten problém. Je to to isté. Nič viac, nič menej.

hateful_eight_twc_2.0

Ako som už spomunul O.B., herecké výkony sú príjemné. Nie sú prekvapivo úžasné, sú presne také, aké by ste ich chceli. Tu sú jediné výnimky spomínaný O.B. a šerif Chris Mannix, ktorého hrá Walton Goggins. Channing Tatum, ktorý mohol priniesť niečo nové, je nevyužitý.

Čo sa pri Tarantinových filmoch čaká, je zbesilé šialené násilie. V Hateful Eight bolo cítiť veľmi núteno. Nehovorím, že to nebola zábava, iba že sa to nezdalo organické k chodu príbehu. Taktiež dialógy neboli žiadna výhra.

Čo sa týka hudby a kamery, tie boli asi najlepšie z celého filmu. Ennio Morricone spravil úžasný hudobný podklad, ktorý robí film zaujímavejším. 70mm kamera je super a celému filmu dáva ešte viac atmosféry.

Celkovo je Hateful Eight film, ktorý je zábavný ale nie je to najlepší Tarantinov film. Je to ideálna trojhodinová jazda so strhujúcim hudobným podkladom a nádhernou kamerou. Bohužiaľ, podľa mňa je to jedniná dobrá vec na tomto filme.

Hateful Eight

U.S.A, 2015, 183 minút

Réžia: Quentin Tarantino -Kill Bill, Pulp Fiction, Inglorious Basterds

Hrajú: Samuel L. Jackson, Kurt Russel, Channing Tatum, Jennifer Jason Leigh, Tim Roth, Michael Madsen, Walton Goggins, Bruce Dern, Démian Bichir, James Parks.

Soundtrack: Ennio Morricone

2,8/5

+Dialógy    -Nezáživné

+Kamera    -Zbytočne dlhé

+Hudba      -Umelo cítiace násilie

+Herci

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s