Sobotná herná nálož #2

Je znovu sobota a prichádza ďaľšia várka noviniek zo sveta hier.

-SONY zverejnila svoje finančné výsledky za štvrťrok končiaci 31. decembrom. Najzauímavejšie je, že konzola PS4 iba za október, november a december predala neuveritelných 8.4 miliónov kusov tejto konzole. Zo zverejnenej tabuľky sa tiež dá zistiť, že SONY vlani predalo 17.8 miliónov kusov PS4. Spolu má SONY predaných 35.9 miliónov kusov tejto konzole.

IF

Sobotná herná nálož #2

IF

Sobotná herná nálož #2

 

-Od SONY prichádzame k rivalovi, Microsoftu. Herný biznis stúpol o 5 percent, za čo môžu hlavne hry Halo 5MinecraftRise of the Tomb Raider. Najväčšie prekvapenie je však počet používateľov Xbox Live, neuveriteľných 48 miliónov používateľov.

XboxOneMain-1200-80.jpg

 

-Pri rozhovore s IGN hlavný scenárista hry Far Cry: Primal, Kevin Shortt prezradil, že hra bude mať minimálne 30-hodinovú kampaň. Zároveň bolo odhalené aj presnejšie zasadenie hry, 10 000 rokov pred naším letopočtom.

far_cry_primal_cover_art

-Nepríjemne realistická vojnová hra This War of Mine dostane DLC s názvom The Little Ones, ktorá do hry pridá detský element.

 

-Chceš rozhodnúť ktorá hra je najlepšia? Tak poď hňeď teraz na web cenyhracu.cz a ukaz svoj nazor na najlepsiu hru. Už viac ako 9 000 ľudí hlasovalo o najlepšej hre v 12 kategóriaích. Každý hlas je zaradený do súťaže o úžasné ceny.

-Chystaná česká vesmírna hra Planet Nomads je momentálne na Kickstarteri a potrebuje tvoju pomoc. A o čo v hre vlastne ide? Prežiť, ťažiť suroviny, postaviť základňu, možno aj nejakú loď a to všetko na procedurálne generovaných planétach. A áno, naozaj je to česká hra.

ogimage1

-Prichádza nový, zaujímavo vyzerajúci titul Detached. V hre hráte za posledného astronauta na tej vašej vesmírnej spoločnosti, ktorý má preskúmávať  prázdnu tažiarsku loď. Problém je, že druhý hráč je tu z toho istého dôvodu a obidvaja (aspoň dúfam) chcete prežiť. Podariť sa to však môže iba jednému. Budete vašemu protivníkovi zatvárať dvere, zabraňovať mu v prístupu ku kyslíku až ho nakoniec porazíte. To neznie vôbec zle, zvlášť ak si uvedomíme, že hra je primárne tvorená pre virtuálnu realitu.

maxresdefault

-Logická hra Zombie Night Terror, ktorá sa veľmi podobá staručkej hre Lemings. Na rozdiel od Lemingov nebude úlohov prejsť z jedného konca na druhý, ale uzombíkovať každého na mape. Hra bude už čoskoro dostupná na PC.

3

-A na koniec, ak je ti ľúto tohtoročného nedostatku snehu tak mám pre teba dobrú správu. Lyžiarsky simulátor Snow vstupuje do otvorenej bety, takže zalyžovať si môže naozaj každý.

maxresdefault1

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s