Deadpool (!!!) -recenzia

Varmovanie: Táto recenzie môže obsahovať vulgarizmy. Ale nemusí.  Čo ja o tom mám vedieť, veď ja som iba oznam.

Jeden z mojich najočakávanejších filmov roka je na svete. A je to jazda.

Deadpool, Wade Wilson, je stvárnený hercom Ryanom Reynoldsom, videli sme to už predtým (xmen origins: wolverine) a nevyšlo to. Ryan Reynolds je prvýkrát v histórií užasný Deadpool. Taktiež má tento film veľmi zaujímavu produkčnú históriu s tou test footage na Comic-cone ukázanou pred pár rokmi, ktorá bola super. A Deadpool je najlepšie možné ospravedlnenie za túto príšernosť:

10-things-that-need-to-happen-in-the-deadpool-movie-338681

Teraz už na samotnú receniu. Reynolds je super Deadpool. Všetci sme to podvedome vedeli, ale teraz je to všade a nahlas. Ryan Reynolds je povahovo na Deadpoola spravený. Celkovo bol humor naozaj dobre vymyslený a stále smiešny. Začiatočné titulky boli jedny z najlepších za riadne dlhú dobu.

deadpool-gallery-04-gallery-image

Ako som už spomenul, humor bol vynikajúci. Ak by to bola iná komédia, asi by to neprešlo ale na Deadpoola to sedí. Toto je Deadpool humor, a tak to má byť.

Akcia bol taktiež veľmi solídna a drsná. Tvrdá a drsná. Tento film má rating R, teda ľudom pod 17 rokov neprístupný. A keď akcia začne, tak film je drsný a naozaj násilný, čo pomáha. K tomu všetkému je tá akcia aj naozaj inteligentná, napríklad v scéne kde odpíli jednému chlapíkovi hlavu a ako futbalovú loptu ju kopne do druhého. Prihlás sa ak by si to chcel vidieť v Deadpoolovi. Viem, že si tam.

CGI bolo využité lepšie ako v hociktorom inom filme za dlhšiu dobu. Tento film rozumie, že CG je nástroj na zlepšenie filmu, nie prostriedok na ktorom má byť vystavaný. Preto vyzdvyhujem aj postavu Colossusa, ktorý bol dokonalé opozitum Deadpoola. Colossus je dobrý človek zatiaľ čo Wade Wilson je kretén. Ale v takom milom zmysle. Taktiež postava Negasonic Teenage Warhead ktorá dodala taký teenagerský hnevlivý humor, ktorý nebol otravný. A keď mala byť badass, tak naozaj bola zaujímavá a badass.

colossus deadpool

Vonkoncom je Deadpool najvtipnejšia komédia za dlhý čas, úžasne zábavný akčný film a jeden z najlepších superhrdinských filmov od dôb prvých Avengers alebo Strážcov Galaxie. Čím skôr Deadpoola uvidíš, tím lepšie. A počkaj si na scénku po titulkoch. Síce film obsahuje určité prvky love story, sú dobre pasujúce a zbytočne neotravujú.

Deadpool

U.S.A, 2016, 108 minút

Réžia: Tim Miller

Scenár: Paul Wernick a Rhett Reese

Kamera: Ken Seng

Soundtrack: Junkie XL

Hrajú: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller, Ed Skrein, Brianna Hilderbrand, Stan Lee, Karan Soni

5.1/5

+humor

+Deadpool/Wade Wilson

+CGI

+akcia

+Colossus

+prvky love story

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s