Batman v Superman (Sprievodca)

O týždeň sa v kinách objavý Batman v. Superman: Dawn of Justice, druhý film Zacka Snydera v DC filmovom univerze. Ak nevieš, o čom film bude, ako sa pripraviť a podobné informácie, tak dávaj pozor. A ak toto čítaš už po tom, čo si film videl, môžeš si doplniť zbierku superhrdinských znalostí.Tento článok bude rozdelený do dvoch nasledujúcih kategórií.

batman-v-superman-logo

1. Príbeh a postavy

Príbeh nepriamo pokračuje po udalostiach z filmu Man of Steel, kde Superman a Generál Zod zničia veľkú časť Metropolis. V obave pokračovania takýchto akcií, najbohatší muž Gothamu, Bruce Wayne vyhlási boj proti Supermanovi.

Batman:

V tomto filme je Bruce Wayne, Batman, hraný Benom Affleckom, čo zatiaľ vyzerá sľubne rovnako ako jeho nový kostým. Wayne stratil rodičov v mladom veku a bol zanechaný s obrovským bohatstvom a rodinným sluhom Alfrédom. Bruce potom celý život cvičil aby dosiahol fyzické a mentálne maximum a bojoval zo zločinom a stal sa Batmanom.

czzjx6nueaaalwr

Ben Affleck ako Batman

Superman:

Najstaršia, najznámejšia a najsilnejšia komiksová postava je bezpochyby Superman a jeho alter ego Clark Kent alebo Kal-El. Superman je posledný preživšý z planéty Krypton, ktorá bola zničená. Prítomnosť žltého slnka zlepšuje Clarkove schopnosti, ako lietanie, laserový zrak, superrýchlosť a veľa ďaľších. Clark Kent pracuje v časopise Daily Planet so svojou priteľkou, Lois Laneovou.

batman-v-superman-trailer-002

Henry Cavill ako Muž z Ocele

Lex Luthor:

Lex Luthor je jeden z najinteligentnejších ľudí v DC vesmíre a zároveň je aj jedným z úhlavných nepriateľov Supermana. Jesse Eisenberg vo filme stvárni tohto génia, vlastníka obrovskej spoločnosti LexCorp a tvorcu kreatúry známej ako Doomsday.

batman-v-superman-lex-luthor-jesse-eisenberg1

Jesse Eisenberg ako Lex Luthor

Wonder Woman:

Supersilná a skoro nezničiteľná princezná a amazonka Diana bude bojovať po boku Batmana a Supermana ako Wonder Woman. Vo filme stvárnená herečkou Gal Gadot, DIana je kráľovná amazoniek, starého bojového kmeňa. Ako som už spomenul je supersilná, jej štít dokáže absorbovať enormné množstvo energie, vďaka zrýchlením reflexom a kovovým náramkom na rukách dokáže odrážať guľky a taktiež je vyzbrojená lasom pravdy.

bvs-wonderwoman-poster-frontpage

Gal Gadot ako Wonder Woman

2. Komiksy, filmy a hry

Ak by si sa chcel dozvedeť viac o týchto hrdinoch, ich osudoch a podobné záležitosti, tuna sú.

Komiks- Batman: Hush, The Dark Knight Returns, Action Comics:

Tieto dva komiksy sa hlavne zameriavajú na Batmana, ale v každom z nich je aj boj so Supermanom.

Hush napísal Jeph Loeb a nakreslil ho úžasný Jim Lee. Hlavný príbeh komiksu je o Batmanovom novom zloduchovi menom Hush. Celkovo je to úžasný príbeh s dobre napísanými postavami a temnou atmosférou.

batman_0363

Batman: Hush

Druhý komiks, The Dark Knight Returns je považovaný za legendu a dostalo sa mu aj dvojdielneho filmového spracovania. V príbehu sa pozrieme do Gothamu kedy má Bruce Wayne má už 50 rokov a desať rokov si na seba netopierov oblek nenasadil. Keď sa hrozba útoku mutantov priblíži, Bruce Wayne sa rozhodne obliecť si oblek posledný raz. Komiks je napísaný a nakreslený jedinečným Frankom Millerom, takže to je naozaj poriadna jazda. Medzi najlepšie časti komiksu vyzdvihujem práve boj so Supermanom a boj s Jokerom.

darkknightreturns3

Batman v. Superman

Obidva predošle spomenuté komiksy sa viac sústredili na Batmana. Ak si však fanúšikom Muža z Ocele, skús si prečítať hocijaký Action Comics, aj keď môj favorit je Action Comics: Superman a Lidé z Oceli. Tento komiks napísal Grant Morrison a nádhernou kresbou ho doplnil Rags Morales. Taktiež môžeš skúsiť Superman: Unchained, ktorý vrhá na supermana tmavší a realistickejší tieň.

superman-action-comics-superman-and-the-men-of-steel-grant-morrison-rags-morales-andy-kubert

Superman a Lidé z Oceli

 

 

 

2014-07-02-07-37-34-superman-unchained-2013-007-025

Superman: Unchained

A na koniec, jeden zaujímavejší komiks s názvom Superman: Red Son (Rudá Hvězda), ktorý odpovdá na otázku, čo by sa bolo stalo, keby superman pristál v komunistickom Rusku. Bohužiaľ o tomto diele naozaj veľa neviem, ale čo zaručiť môžem je časť v ktorej si to Superman a Batman rozdajú.

superman_in_red_son

Batman: Red Son

Filmy- Batman: Under the Red Hood,  Justice League: The Flashpoint Paradox, The Dark Knight Returns, Superman: Doomsday.

Vybrať najlepšie animáky bolo ťažké, hlavne kôli ich množstvu. A ja viem, že v tomto liste nie je ani Batman: The Animated Series a ani Mask of the Phanthasm ale práve kôli ich popularite som ich sem nezaradil.

Batman: Under the Red Hood je film, ktorý rozpráva pôvod Batmanovho nepriateľa Red Hooda. Síce v tomto filme si Muž z oceli ani neškrtne,je to úžasný animák zo sveta Batmana. Neil Patrick Harris si zahral Nightwinga, John DiMaggio je Joker a Batmanovi prepožičal svôj hlas Bruce Greenwood. Aj keď komiksoví znalci môžu poznať zápletku, koniec je naozaj dramatický a nádherne zanimovaný.

 

2983424-6_1280x1024

Batman: Under the Red Hood

Justice League: The Flashpoint Paradox

Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že film je o Flashovi (čo je z časti pravda), opak je pravdou. V momente, keď sa Flash dostane do inej dimenzie, spoznávame alternatívnych členov Justice League. Thomas Wayne je Batman, ktorý bez problému zabíja, Cyborg je nástroj politiky a Superman je celých 30 rokov zavretý v izbe s červeným slnečným žiarením. Celé to ešte dokorení konflikt medzi Wonder Woman a Aquamanom. Je to jeden z najlepších a najtemnejších animákov z DC vesmíru. Jednié mínus je Aquman, ktorý vyzerá a znie zle.

3194987-poster-justice-league-the-flashpoint-paradox

Justice League: The Flashpoint Paradox

The Dark Knight Returns

Už raz spomínaný komiks sa pre svoju právom zaslúženú popularitu dočkal aj filmového spracovania. Aj keď sa môže zdať, že prvá polovica je pomalšia (a priznajme si, že je) tak rozhodne nešetrí temným príbehom. Druhá časť, ktorá je o poznanie ľahšia na príbehu, sa sústredí na akciu, ktorej má na rozdávanie. Povinnisť pre každého Batman fanúšika.

 

dark-knight-returns-part-2

Dark Knight Returns

Superman: Doomday

Musím niečo dodať? Legenda medzi superhrdinskými príbehmi, ktorá hovorí o stretnutí Doomsdaya a Supermana, v ktorom (SPOILER!) Muž z Ocele umrie. Čo je veľké plus na filme, je fakt, že ukazuje Metropolis po jeho smrti. Lex Luthor, asi najlepšia postava celého filmu, má hlas Jamesa Marstersa.

superman-doomsday-superman-vs-doomsday

Superman vs. Doomsday

Videohry- Injustice: Gods Among Us, Batman: Arkham Trilogy

Injustice: Gods Among Us

Injustice je úžasná bojovka z prostredia DC comics. Máš možnosť hrať príbeh, ktorý je na bojovku naozaj prepracovaný, alebo môžeš hrať co-op na gauči s kamarátom a pri najhoršon si nájsť niekoho na internete.                                                                                                    Platformy: PS3, PS4, X360, WiiU, PS Vita, iOs, Android, Microsoft Windows.

injustice_gods_among_us_cover_art

Injustice: Gods Among Us

Batman: Arkam Trilogy

Rozhodne najlepšia superhrdinská hra. A to hneď štyri krát. Úžasný príbeh, super gameplay mechaniky a bezchybný Mark Hammil a Kevin Conroy. Jednoducho, povinnosť.

batman-knight-1

Batman: Arkham Knight

A to je odo mňa všetko. Už o týždeň uvidíme, kto dá komu cez ústa.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s