X-men: Apocalypse -recenzia

Tak a je to tu. Tretí diel novej X-men trilógie od Bryana Singera. A ako sa mu podarilo zakončiť túto trilógiu?

x-men-apocalypse-poster-trailer1

Neprekvapivo, tretí diel novej trilógie je omnoho lepší ako X3: Last Stand. A aj keď má tento film svoje chyby, stále je to jeden z lepších X-men filmov.

V tomto filme sa zoznámime s prvým mutantom na svete, ktorý sa volá En Sabah Nur. Dlho ho považovali za mŕtveho ale on teraz ožil a chce svet zbaviť ľudí a nastoliť vládu mutantov. Cestou si naberie štyroch jazdcov apokalypsy, Archangel, Psylocke, Storm A Magneto a práce X-menov je zastaviť ho.

tumblr_inline_o6nsw3vg1w1shsvef_1280

Ocar Isaac, chlap čo hral aj v najnovších Star Wars, stelesnil prvého mutanta. Aj keď bol Apocalypse veľmi dobre zahraný, nikdy nemal nejaký veľký moment kedy sa ukáže aký silný naozaj je. A jeho kostým sa mi vôbec nepáčil a nesedel celkovému tónu filmu.

Čo sa mi páčilo asi najviac zo všetkého boli mladé tváre a ako to uhrajú. Najviac som si bol neistý pri Sophie Turner, ktorá hrala Jean Grey, ale tá to uhrala výborne. Skoro každý nový herec dokázal veľmi dobre vystihnúť svoju postavu. Novými hercami myslím Storm, Jean Grey, Cyclops, Nightcrawler a samozrejme Quicksilver. Po vizuálnej stránke je to úplne úchvatný film, aj keď toho niekedy bolo priveľa. Magneto, Mystique a Professor X sú všedci už osvedčení a znovu dokázali, že sa tam hodia. Rovnako aj posledná bitka bola naozaj veľmi pekne prepracovaná. Ako poslednú vec musím somenúť Magneta, ktorý je v tomto filme naozaj detailná postava.

x-men-apocalypse-post-credits-scene

Všemocný Apocalypse v podaní Oscara Isaaca

Na druhej strane, viac vecí mi pri filme robili problém. Ako som už spomenul, kostým hlavného záporáka bol celkom oničom. Bol dosť škaredý a mohli viac využiť Oscara Isaaca. Psylocke a Angel boli dve úplne nepotrebné postavy, ktoré tam boli iba preto, aby mal Apocalypse štyroch jazdcov apokalypsy. Bohužiaľ, na nič viac.

x-men-apocalypse-trailer-1-ben-hardy-archangel

Celkovo je X-men: Apocalypse jeden z najzábavnejších filmov a je mezdi mojimi top tromi X-men filmami. Vizuálne efekty sú všetky dokonalé, aj keď ich toľko nemuselo byť. Väčšina nových hercov spravili veľmi dobrú prácu, ale Psylocke a Angel sú v filme úplne nepotrebný. Apocalypse ako záporák nebol až tak zaujímavý, aj keď mal svoje zaujímavé chvíľky. Bohužiaľ jeho brnenie a absencia momentu kedy sa ukáže v celej svojej sile ho trošku zhadzujú. Ako som už spomenul, veľmi zábavný od začiatku až do konca, aj keď nemusí sadnúť každému. Je to vlastne prvá trieda 2.

4,6/5

+vizuál

+nový herci

+Magneto

-Apocalypse

-Psylocke a Angel

-Absencia momentu, kedy sa ukáže Apocalypse v celej svojej sile.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s