Warcraft: The Beginning (Sprievodca)

Warcraft: The Beginning známy aj ako iba Warcraft je dobrodružný fantasy film natočený na motívy neskutočne populárnej hry Warcraft World of Warcraft. Film natočil Duncan Jones (Moon, Zdrojový Kód) a hrajú v ňom herci ako Travis Fimmel, Paula Patton a Ben Foster. U nás má film premiéru stanovenú na 6. júna.

Vo svete Warcraftu stoja proti sebe dve mocnosti. Armáda ľudí, nočných elfov, gnómov, trpaslíkov, rasy draenei, worgen a pandarijcov tvorí spolok s názvom Aliancia. Aliancia je jedna z dvoch smrteľných mocností, ktoré sa v Azerothe nachádzajú. Tento spolok pozostáva z viacerých mocných kultúr, ktoré nie sú spojené potrebou, ale ich vierou v šľachetnosť a česť. Aliancia je niekedy známa aj pod menom Grand Alliance. Podrobnejšia história Aliancie v angličtine.

warcraft-poster-alliance

Warcraft poster propagujúci Alianciu.

Druhá mocnosť, ktorá obroti ľudom stojí je brutálna sila s menom Horda. Aj keď Hordu tvoria hlavne orkovia, v minulosti medzi nimi bol aj istý počet lesných trolov, gnómov, obrov a nemŕtvych vojakov. V minulosti boli manipulovaný skupinov, ktorá sa volá Burning Legion a je to zbor démonov a iných rás, ktoré skorumpovalo zlo. Táto Légia sa snaží zničiť akýkoľvek náznak organizácie a sporiadanosti vo vesmíre a dlho na to využívaly práve hnevom zaslepenú Hordu ako svoje bábky. V dnešnej dobe sa včak stala Horda relatívne mierumilovnou a medzi seba prizvala aj rasy taurenov, krvavých elfov, Stonemaul obrov a takzvaných Forsaken.

warcraft-poster-horde

Poster propagujúci Hordu

Mierumilovný kraj Azeroth stojí na pokraji vojny, keď sa jeho obyvateľstvo stretne s novou hrozbou. Hordou. Orkovia utekajú zo svojej domoviny aby kolonizovali inú. Otvorený portál spojí dva svety, kde jedna armáda čelí deštrukcíí a druhá vyhynutiu. Z dvoch rozdielnych strán, dvaja hrdinovia sa musia vydať na nebezpečnú cestu aby zachránili svoje rodiny, priateľov a ich svet. Podľa známych informácií sa bude príbeh odohrávať niekde v okolí eventu s názvom Prvá Vojna.

508137-movie-trailer

Vo filme sa objavia aj trpaslíci.

Postavy Aliancie:

Anduin Lothar: Sir Anduin Lothar, lev Azerothu, je posledný známy potomok prastarého rodu Arathi, šampión kráľovstva Azeroth v Prvej Vojne a najvyšší veliteľ vojísk Aliancie v Druhej Vojne. Je považovaný za jedného z najlepších bojovníkov v celom Azerothe.

anduin-lothar

Anduin Lothar v hre a vo filme.

Král Llane: Llane Wrynn I. bol kráľom Azerothu počas Prvej Vojny. Bol synom kráľa Adamanta Wrynna III a je otcom kráľa Variana Wrynna.

king-llane

Khadgar: Khadgar je jeden z najmocnejších kúzelníkov, ktorý kedy žil. Bol učňom Posledného Strážcu, Meridetha a následne sa stal jedným z najväčších hrdinov Aliancie počas Druhej Vojny a taktiež pracoval ako veliteľ výskumnej čaty Aliancie. V jazyku trpaslíkov jeho meno znamená “dôvera”.

khadgar

Garona Halforcen: Garona je napol ork a napol draenei. Ako ostatný okolo nej, aj ona sprva verila, že je napol človek, až kým pravda nevyšla najavo. Je profesionálna špiónka a asasínka. Zároveň je aj prekvapivé, že je na strane ľudí.

garona-halforcen

 

Postavy Hordy:

Orgrim Doomhammer: Prezývaný tiež Backstabber, tento ork bol náčelníkom Orkskej Hordy na konci Prvej Vojny a po celú Druhú Vojnu. Orkské mesto Orgrimmar, Hordou kontolované mesto Hammerfall a lietajúca bojová loď Orgrim’s Hammer, sú všetky pomenované na jeho počesť.

orgrims-hammer

Lietajúca loď Orgrim’s Hammer…

orgrim-doomhammer

…a samotný Orgrim Doomhammer

Durotan: Durotan, syn Garada, bol náčelníkom klanu Frostwolf a je budúcim otcom Thralla. Taktiež je spoločníkom Orgrima.

durotan

Draka: Draka je Durotanova spoločníčka a silno verí v klan Frostwolf a jeho základné princípy ako je česť a šamanstvo.

draka

Thrall: Thrall, pôvodným menom Go’el, je synom Durotana a bol to veliteľ obnovenej Hordy a panovník červenej zeme Durotara v Kalimdore. Pred eventom zvaným Cataclysm, bol veliteľom Hordy, ale potom svoje vodcovstvo nechal iným.

thrall

Čo by si mal vedieť o Warcraft: The Beginning v bodoch:

-Toto nie je film na motívy hry World of Warcraft ale iba Warcraft. WoW sa odohráva približne tri desaťročia po prvých troch hrách Warcraft. Keby si to chcel presnejšie, film sa odohráva v období prvej hry s názvom Warcraft: Orcs and Humans.

-V tejto hre sa orkovia manipulovaný skupinou Burning Legion prijdu do svetu Azerothu zo svojej domovskej planéty Draenor.

-Áno, orkovia naozaj prišli z inej planéty. Niekoľko orkov (hovoríme o pár stovkách), zkorumpovaných démonmy, následovali svojich vodcov v nádeji, že prežijú (Draenor nebol moc prívetivý) a tak napadli cudzí svet.

-S pomocou ľudského zradcu orkovia na čele s čarodejníkom Gul’Danom postavilo Temný Portál, ktorý spojil Dreanor a Azeroth.

-Aj keď si väčšina ľudí predstavuje orkov ako zelených, v tomto filme aj v hre sú hnedý. Niektorí orkovia sa však rozhodnú pridať ku Burning Legion a proces príjmania do tejto légie zahŕňa aj pitie krvi démona, čo zmení farbu kože na zeleno. Sú však orkovia, čo tejto ponuke odhodlali, hlave klan Frostwolves a týmto sa koža menila na zelenú z čistej démonickej energie všade okolo.

-Toto je ďaľší veľký bod Warcraftu. Nie každý ork je zlý, a nie každý človek je dobrý (ako už spomínaný zradca). Ako som už spomínal, klan Frostwolves vedie Durotan.

To je odo mňa všetko, čo ti môžem poskytnúť ale tu je pár linkov z ktorých som čerpal a z ktorých sa môžeš dozvedieť niečo extra.

Wow wikipédia: http://wow.gamepedia.com/Warcraft_(film)                                                                                           http://wowwiki.wikia.com/wiki/Warcraft:_The_Beginning

Kompletný sprievodca: http://io9.gizmodo.com/what-the-hell-is-the-warcraft-movie-about-our-complete-1717555235

Kdo je Kdo: http://gizmodo.com/a-whos-who-of-the-heroes-of-the-warcraft-movie-1656436541

20 osobností a miest, ktoré vo filme uvidíme: https://www.wow-one.com/blog/02/warcraft-the-movie-characters-places/

YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=bQ__nRnO2mE                                                                            https://www.youtube.com/watch?v=CtYMuTVqlxQ

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s