20 Najlepších filmov na leto!

Začína leto a v tých príšerných horúčavách je dobré ísť do chládku a oddýchnuť si, napríklad pri dobrom filme. A ja by som teraz v krátkosti spomenul mojich 20 najobľúbenejších filmov na príjemné pozeranie v lete. Predtým ako začneme by som chcel spomenúť filmy Noc v Múzeu, Grand Budapest Hotel a prvých Transformers ako tiež filmy vhodné na tento list, ale bohužiaľ sa sem nevošli.

20. WALL-E

Začneme s mojim najobľúbenejším animákom. Myslím, že každý vie o čom WALL-E je, ale pre istotu to zhrniem. Príbeh je o malom robotovi menom WALL-E, ktorý má upratovať zem po tom, čo ju ľudia úplne zničili. Raz ale pristane na Zemi sonda EVA a náš hrdina sa do nej hneď zamiluje. Je to veľmi pekný príbeh o láske a má plno zaujímavých postáv.

Wall_e_ver15

19. Jurský Svet

Aj keď je jeho predchodca slávnejší a uznávanejší, Jurský Svet je taktiež dobrý film, ale pre iné dôvody. Je to veľmi zábavný film, dá sa pri ňom vypnúť a iba si užívať dej na obrazovke.

jurassic-world-poster-dino-chris-pratt

18. Goldeneye

Klasická bondovka v hlavnej úlohe s Piercom Brosnanom a super pesničkou od Tiny Turner. Goldeneye je zábavný špiónsky film s poriadnou dávkou akcie, humoru a romantiky.

goldeneye-poster-artwork-pierce-brosnan-sean-bean-izabella-scorupco-movies-0c75f51e1c1d69d6e1bbbf445b5a7262-large-140626

17. The Day After Tomorrow

Keď sa potrebuješ schladiť tak väčšinou asi siahneš po ľade alebo limonáde. Čo ťa určite schladí, hlavne ak tento film vidíš prvýkrát, je Deň Potom. Katastrofický film, kde väčšina severnej pologuľe upadne do novej doby ľadovej. Film má úžasnú atmosféru a viacero zaujímavých hrdinov, čo z neho robia naozaj dobré schladenie.

maxresdefault2

16. The Thing

Ak ti ako schladenie Deň Potom nestačil, tak si môžeš pozrieť iný film z zamrznutého prostredia. Film Johna Carpentera, The Thing o vedcoch na antarktickej stanici, do ktorej vnikne mimozemšťan schopný presne napodobovať hociaký organizmus.

thing

15. STAR WARS Episode V: The Empire Strikes Back 

Musím niečo dodať? Jednoducho si to choď pozrieť.

tumblr_m56yc3zt0u1r0egiao6_1280

14. Jurský Park

Toto je klasika. Tento film mám rád vďaka trom aspektom. Dinosaury, hlavná znelka a Jeff Goldblum. A aj keď každý už asi Jurský Park videl, oplatí sa dať si reprízu.

jurassic-park-movie-poster-1992-1020141477

13. Deadpool

Bez pochyby jeden z najzábavnejších filmov tohto roku bola superhrdinská komédia Deadpool. Ak si tento kus hlúpeho humoru, sexu a násilia ešte nevidel, teraz je čas.

4965410-wham_digi_illustration_w3-0_b3-3final

12. Môj sused Totoro

Veľmi pekný a pokojný film štúdia Ghibli o dvoch malých dievčatách a ich dobrodružstve s mýtickými kreatúrami.

eks3afnmq3xk4wvpcrvk

11. Lord of the Rings: The Two Towers

Z trilógie Pán Prsteňov sú Dve Veže pre mňa najoblúbenejšie z dvoch dôvodov. Po prvé, obsahuje bitku o Helmov žľab, čo je asi moja najobľúbenejšia vojnová scéna vo filme a po druhé, vďaka úžasným postavám a skoro dokonale vypracovanému príbehu.

lord-of-the-rings-two-towers-11

10. Godzilla (2014)

Najnovší a najlepší americký remake Godzilly je jeden z najlepších monster movies za posledných pár rokov. Kombinácia vizuálnych efektov a medziľudských vzťahov z tohto filmu robí dobrú zábavu.

godzilla

9. America Ultra

Totálne zhúlená akčná komédia s Kristen Stewart a Jessen Eisenberom.

cyz1mvnhma54ho3dpqx9

8. Pieseň Mora

Nádherne animovaná írska rozprávka sa dá popísať iba takto: príbeh, ktorý sa ťa dotkne. Spolu s super príbehom, postavami a jedným z najlepších soundtrackov za posledné roky, toto by si mal vidieť aspoň raz.

song-of-the-sea-poster

7. TED 2

Tento film má dve silné stránky, vďaka ktorým si zaslúži zhliadnutie. Prvý je fakt, že je neskutočne vtipný, jednoducho LOL celý čas. Vec druhá je úžasná chémia medzi troma hlavnými postavami. Asi najlepšia komédia minulého roku.

maxresdefault

6. Kill Bill vol.1

Jeden z mojich najobľúbenejších Tarantinových filmov. Posledná tretina je extrémne zábavná a keď som tento film raz v noci pozeral s kamarátmi a mali sme naozaj zábavný večer.

kill-bill-vol-1-2003-wallpapers-11

5. Inglorious Basterds

Druhý Taraninov film na tomto zozname a rozhodne jeho najlepší. Na rozdiel od jeho iných filmov, tento je celý čas veľmi brutálny a veľmi vtipný.

936full-inglourious-basterds-poster

4. Captain America: The Winter Soldier

 

Druhé pokračovanie Captaina Americu patrí rozhodne medzi najlepšie MARVEL filmy. Drsné špionážne prostredie, Cap aj Black Widow vykreslený ako aj silný hrdinovia, ktorý si zaslúžia byť v Avengers.

captain-america-the-winter-soldier-hd-wallpaper1

3. The Avengers

Pre mňa najlepší MARVEL film aký bol, je a bude. Jediné mínus je Capov oblek ale ináč perfektná zábava.

avengersorder5

2. Mad Max: Fury Road

Film, čo sa rozhodne zapíše do histórie ponúka neskutočné množstvo zábavy. Mad Max: Fury Road je jeden z najlepších akčných filmov za posledné roky a taktiež má neskutočnú výhodu toho, že čím viackrát tento film vidíš, toľkokrát je lepší.

FuryRoadArtbookfron

1. The Way, Way Back (Nezabudnuteľné prázdniny)

Pre mňa dokonalý letný film. Príbeh je o dospievajúcom Duncanovi, ktorého rodina si ho neváži a tak chodí do blízkeho vodného parku kde sa stretne s Owenom (Sam Rockwell) a zažijú to najlepšie leto. Aj keď je to film typu “leto, kedy sa všetko zmenilo” a niekedy je trošku trápne vtipný, je to môj favorit. Dokonca aj dabing je na veľmi dobrej úrovni.

the-way-way-back-quad-poster

Tak, toto bol môj list najlepších filmov na leto, pri ktorých sa dá vypnúť a zabávať sa. Vybechal som nejaký tvôj obľúbený? Pozmenil by si poradie filmov? Ak áno, napíš ako do komentárov.

 

 

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s