Outcast s01e01- recenzia

Robert Kirkman, tvorca série The Walking Dead prichádza na seriálovú scénu s novým nápadom. Ako dopadol prvý diel jeho nového počinu a oplatí sa Outcast pozerať?

174yrm

Čo je Outcast? V svojej podsate je to The Walking Dead, ktorý stretol film Exorcista. Seriál sa odhráva v malom americkom mestečku Rome, kde sa v minulosti dialy divné veci a teraz sa znovu vrátili. Tento diel je o chlapcovi menom Joshua, ktoré posadnú temné sily, o reverendovi, ktorý sa snaží diabla z jeho tela vyhnať a o Kyleovi Barnesovi, ktorému rovnaké temné sily postihly manželku a aj jeho matku.

out1012jpg-6dad3c_765w

Čo sa mi na tomto skoro hodinovom dieli páčilo bola rozhodne temná atmosféra, ktorá je vždy a všade prítomná. Celkovo má nielen tento diel ale aj zvyšok veľmi zaujímavý vizuálny štýl, ktorý je silno brutálny ale nie tak prehnane ako v SAW filmoch. Všetky postavy boli veľmi dobre zahrané a pútavé.

Jediné čo nerobilo tento diel skoro dokonalým vrámci svôjho žánru bola už raz spomínaná dĺžka, 55 minút. Myslím, že tento diel by sa dal v pohode skrátiť o desať minút a príbehu by to neublížilo.

Celkovo je prvý diel seriálu Outcast veľmi dobre zahraný a spracovaný exorcistický horror a jeho jediná slabina je jeho dĺžka.

Outcast s01e01: A Darkness Surrounds Him 

4,6/5

+postavy

+horrorové prvky

+atmosféra

-prdlhé

 

Reklamy