Doba Ľadová: Mamutí Tresk -recenzia

Do tohto filmu som išiel s veľmi malými očakávaniami. ICE AGE 4 je jedným z najhorších animákov aké som videl. A ako vlastne dopadlo už piate pokračovanie Doby Ľadovej?

509728-ice-age-collision-course-dangsid

Doba Ľadová: Mamutí Tresk je neskutočne veľký neporiadok. Preto sa vopred ospravedlňujem, ak príbeh nebude dávať žiaden zmysel. Po tom, čo veverica Scrat nájde UFO a vyletí s ním do vesmíru, rozpúta roj asteroidov mieriaci na Zem. Jediný, kdo to dokáže zastaviť sú naši hrdinovia.

A ku známemu spoločenstvu Mannyho, Sida, Diega, Ellie a ich dcéry Broskyňky, pridávajú sa tygrica Shira, Broskyňkyn priateľ Julian a Buck z tretieho dielu.

Začnime s pozitívami tohto filmu. Animácia je neskutočne nádherná a dobre sa na ňu pozerá. Zvlášť počas veterných častí, mamutia srsť vyzerala veľmi pekne. Taktiež, film bol v pár momentoch dosť vtipný. A to je tak všetko.ice-age-collision-course-gallery-02

Bohužiaľ, záporov je viacej. Väčšinou humor nie je vtipný a iba vizuálny humor to zachraňuje. Ten je super, vďaka už raz vzpomínanej animácií. A aj keď má táto Doba Ľadová 100 minút zdá sa oveľa dlhšia hlavne na konci. Na film tohto žánru príbeh zbytočne veľa vedľajších mini príbehov, ako Scratove dobrodružstvo vo vesmíre aj keď v nej bolo asi najviac vtipov a celá linka s Geotópiou.

screen-shot-2016-06-02-at-9-24-06-am

Doba Ľadová: Mamutí Tresk je nádherne naanimovaný film z pár vtipnými momentami, no to bohužiaľ nestačí na dobrý film a negatíva ako nevtipný humor a priveľa menších vedľajších príbehov ho tlačia dolu. Stále si však myslím, že z toho môže byť zábávný film.

2,8/5

+vizuálny humor (niekedy aj ten hovorený)

+animácia

-väčšinou humor

-veľa vedľajších príbehov

-mohlo byť skrátené

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s