Pomimo o Knihe Džunglí

Pomimo budem recenzovať filmy z tohto roku, ktoré som nemal šancu vidieť počas ich času v kinách. Dnes síce budem trochu podvádzať, lebo Knihu Džunglí ešte v niektorých dávajú, no je to už dávno po jej oficiálnom vydaní. Tak sa už pusťme do toho.

the-jungle-book-new-poster-image-extended-trailer

Kniha Džunglí je Disneyho hrané prerozprávanie tohto ikonického príbehu. Schválne som použil prerozprávanie namiesto slova reboot, lebo tento film v žiadnom prípade reboot nie je. A hej, všetko okrem Mowgliho a kúskov setov je spravené v počítači s úžasnými efektami.

Ak poznáš Knihu Džunglí či už ako animák alebo knihu, na 90% vieš o čom bude tento film. Mowlgi je chlapec, ktorého v džungli našiel panter Bagheera a odniesol chlapca ku vlkom aby s nimi žil. Po čase sa však do džungle vráti tiger Shere Khan a ohrozí Mowgliho život, lebo nechce ľudí v džungli. A tak Mowgli musí nájsť iných ľudí a zachrániť si svôj život.

jbtriptychshere-khan-1280jpg-0d6fb6_1280w

Tento film je úžasný. Nebojím sa povedať, že skoro dokonalý. A možno aj dokonalý je. CGI efekty v tomto filme sú tie najlepšie aké som vo filme videl. Úplne ťa to vtiahne do príbehu a zabudneš, že väčšina toho, čo vidíš nie je reálne. Podľa mňa všetky zvieratá vo filme vyzerajú reálnejšie ako orkovia v Warcrafte. Dostávame sa do doby, kedy vyzerajú počítačovo generované lokácie a zvieratá takmer nerozoznateľné od našej reality. A to je úžasné. A dieťa, čo hralo Mowgliho je úplne úžasný herec. Nielenže je toto jeho prvý film, ale on hrá k ničomu. Všetko okolo neho bude dorobené až neskôr, takže dostáva minimálnu spätnú väzbu, čím sa jeho herectvo stáva ešte lepším a obdivuhodnejším.

image_d81b01b1

Ďaľšia úplne užasná vec, boli hlasy s ktorými zvieratá hovorili. Bill Murray ako medveď Balloo, Ben Kingsley bol panter Bagheera, Christopher Walken ako opičí kráľ Louie a Idris Elba prepožičal svôj hlas Shere Khanovi. Tento film bude pre veľa detí ich definitívna verzia Knihy Džunglí. A aj keď mám pre starý animák lásku, je dosť možné, že toto je taktiež moja definitívna verzia tohto príbehu.

jungle-book-2016-trailers-bare-necessities

Na opačnej strane, s filmom som mal iba veľmi malý problém. Had Kaa, ktorého nahovorila Scarlett Johannson bol vo filme nepotrebný. Aj keď to bola veľmi pekná scéna, ktorá slúžila na vysvetlenie časti príbehu, zdala sa mi trošku od veci a film by sa mohol zaobísť aj bez nej.

Kniha Džunglí je majstrovské dielo v oblasti efektov a jeden z najlepších filmov tohto roku. Mix efektov, detského herca, všetkých hercov čo prepožičali svoje hlasy zvieratám a úžasného prerozprávania tohto klasického príbehu.

4,9/5

+Efekty

+Detský herec Mowgliho

+Známy herci ako zvieratá

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s