Star Wars Rebels 3. séria- analýza traileru

Pred pár dňami konečne vyšiel trailer na tretiu sériu animáku Star Wars Rebels. Predtým ako začneme, dávam sem SPOILER WARNING na finále druhej série.

image

Meditujúci Kanan

Trailer začína s meditujúcim Kananom. Kanan má cez oči niečo na spôsob masky, čím si zarkýva oči o ktoré prišiel v súboji. Alebo si zakrýva to, čo z tých očí zostalo. A aj keď stratil zrakový zmysel, vnímanie a pracovanie so silou sa mu výrazne zlepšili.

image

Ezra so sithským holocronom

V najbližšom zábere je Ezra, ktorý drží sithský holocron ktorý sa mu podarilo so svojim majstrom Kananom vo finále ukradnúť zo sithského chrámu. Holocrony majú veľa využití, napríklad vyhľadávať silou nadané deti. Na toto sa však prestali používať po rozkaze 66 vo filme Star Wars Episode III: Revenge of the Sith a iba pár sa ich uchovalo. Väčšinu nezničených holocronov majú jediovia, ktorý rozkaz 66 prežili a čerpajú z neho silu. Ezra však drží sithský, ktoré sa najčastejšie nachádzajú v sithských chrámoch a slúžia na šírenie temnoty.

Na konci 2. série mal Ezra možnosť rozhodnúť sa, či bude sith alebo jedi, použitím spomínaného holocronu. Toto rozhodnutie však (samozrejme) nebolo ukázané a nieje jasné, čo si pomyslel (možno sa ešte nerozhodol) ,lebo jeho majster Kanan rýchlo s Ezrom a holocronom odbehol. Takže si Ezra vybral mimo animák alebo až v tretej sérií. Našťastie, vieme že zatial ho trochu láka temná strana. V pozadí počujeme Kananov hlas ako hovorí, že holocron Ezru zmenil a v traileri je vidno ako nemá problém so zabíjaním stormtrooperov aj keď ich predtým vždy iba omračoval. Možno sa z neho stane Grey jedi?…

Grey jedi- Človek s jediskym/sithským výcvykom a so schopnosťou ovládať silu, ktorý nieje ani na jednej strane sily. Jeho úlohou je udržovať balanc medzi temnou a svetlou stranou. Taký kus ich kódexu je napríklad “neexistuje dobro bez zla, ale zlu nesmie byť dovolené sa šíriť”. Jednoducho povedané – robia dobro zlom a používaju obe strany sily.

image

Ezrov nový meč.

Ďalej môžeme vidieť, že si Ezra našiel nový meč, lebo sa ten jeho starý zničil.

image

TIE letka

Vidíme vnútro stíhačky TIE ako sa ohlasuje rebelskej základni. Vyzerá to, že rebeli majú posily, dobrých špehov alebo dezertérov z Impéria čo sa k ním idú skryť. Najpravdepodobnejšie to sú dezertéri, ktorých by ináč Impérium popravilo. Čo je zaujímavé je že jeden z nich sa volá Wedge. Wedge neskôr bojoval po boku Luka Skywalkera a bol to jeho dobrý kamarát.

image.jpeg

Hondo Onaka

Aká klasika… Osloboďovanie z väzenia. Hondo Onaka. Pirát ktorý zajal Obi-Wana, Anakina a sithského lorda Tyranusa, viac známeho ako Count Dooku počas klonových vojen. Neskôr sa pridal ku republike a po rozkaze 66 sa už neukázal. Až v Rebeloch keď naňho narazí Ezra.
Po oslobodení im ako sa zdá ukáže základňu Impéria a začnú plánovať útok.

image

Plánovanie útoku

Ale ako sa zdá tak to asi nebude základňa Impéria lebo tam bojujú proti armáde droidov. Takže to musí byť planéta dosť pozadu lebo všetky továrne na droidov boli zničené na konci klonových vojen.

image

Posledná armáda droidov

image

Mandaloriánsky vojak

Super. Mandaloriáni. Najlepší vojaci akí sú. Škoda, že sú na strane Impéria. Keď u nich hrdinovia boli naposledy na návšteve, nedopadlo to moc dobre a asi od vtedy sú Mandaloriáni s Impériom.

image

Kto to asi je?

Oooo… kto to asi tak bude? Nikto iný než Grand Admiral Thrawn. Tento chlapík ma velkú históriu. Je to armádny generál s viac než sto výhrami. Tajomstvo jeho výhier je že vždy najskôr študuje nepriateľa a potom vie presne odhadnúť jeho daľšie kroky. V Originálnych SW filmoch a ani prequeloch nebol nikdy spomenutý. Teraz nastal jeho čas slávy. Vyzerá dosť badass, takže držte palce aby to s ním nepokašlali. Ak si chceš o ňom prečítať viac tak sa pozri na môj ďaľší článok.

image

Grand Admiral Thrawn

Už končí trailer a je len pár zábleskov zo scén. Napríklad ako Darth Maul (Ano on žije. Bol aj v Star Wars the Clone Wars animáku) sa snaží s Ezrom spojiť dva holocrony do jedného… grey holocronu? Ani neviem či niečo také existuje.

image

Spájanie holocronov

Nakoniec ani to spájanie nevyšlo. Vyšiel len výbuch na konci traileru.

image

Výbuch

Potom tu máme Kanana v nejakom asi jedovatom plyne,

image

Kanan v plyne

a aj Sabine držiacu unikátny čierny meč, ktorý patril jej otcovi, odolný proti svetelnému meču a so schopnosťou sekať veci ako svetelný meč. Ako sa k nemu dostala to neviem lebo ten meč patril minulému náčelníkovi Mandalorianov počas klonových vojen. Ten meč sa ale po súboji Obi-Wan vs Viszla, (náčelník) dostal do rúk Darthovi Maulovi. Ale teraz ho Darth Maul vo finále Rebelov už nemal.

image

Sabine s mečom svojho otca

A teraz sa tu objavil Kanan rozprávajúci sa s nejakym veľkým… no neviem to opísať. Pozrite sa sami –image

A na záver tu máme Ezru sediaceho na zemi počas toho jak na neho hovorí ženský hlas že jeho hnev mu dá silu. Znie ako zvádzanie na temnú stranu sily.

Ku koncu by som chcel povedať že na novú sériu sa moc teším a dúfam že sa vám článok páčil. Tak isto ak ste ešte tento seriál nepozerali tak vám to veľmi odporúčam. Ak hej dajte like, zanechajte koment alebo nás zverejnite na sociálnej sieti prípadne pošlite svojim geekovským kamarátom.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s