Ghostbusters 2016- recenzia

Pre originálny film z roku 1984 chovám pramálo nostalgie. Síce som ho videl ako dieťa a znovu som si ho pozrel pár dní pred novou verziou, nemilujem ten film ako väčšina. Starý Krotitelia Duchov  sú podľa mňa zábavný, aj keď sa mi ten film zdá pridlhý. Taktiež som sa celkom na tento reboot tešil. Na rozdiel od väčšiny, nemyslel som si, že to bude úplne oničom. Zaslúžia si však krotiteľky vaše peniaze?

screen20shot202016-03-0320at209-13-1220am

Tento film je remake originálu z roku 1984, lenže teraz sa krotitelia zmenili na krotiteľky a ako sekretára majú neobyčajne hlúpeho Kevina, ktorého hrá Chris Hemsworth. Ak si videl prvý alebo druhý diel Krotiteľov Duchov, vieš presne o čo pôjde. Skupina vedcov študuje paranormálne javy ale všetci si myslia, že je to podvod a duchovia neexistujú. Našťastie pre nich, po celom New Yorku sa začnú objavovať duchovia a naše hrdinky sú jediné, ktoré dokážu túto pohromu odvrátiť.

ghostbusters-full-new-img

Začnime s tým, čo sa mi páčilo. Najlepšia čas tohto filmu bola Kate McKinnen (na obrázku úplne vpravo) a Leslie Jones (úplne vľavo). Tie dve dali do filmu najviac a bolo to vidieť. Ale najzaujímavejšia a najvtipnejšia postava bol pre mňa sekretár Kevin. Samozrejme sa aj vizuálne efekty zlepšili ale to príde prirodzene s časom. A aj to, že pridali nové prostriedky na lapenie duchov bol zaujímavý a rozhodne dobrý ťah.

chris-hemsworth-ghostbusters-2016

Tento film má aj svoje chyby. Medzi najväčšie rozhodne patrí hlavný záporák, ktorého mohli vynechať a nikomu by to nevadilo. Pre príbeh je nepodstatný a hlavne nezaujímavý. Čo tento film však zhadzuje najviac je tempo. Ghostbusters sú príliš dlhý a aj keď sa film snaží aby si si vybudoval vzťah ku postavám, dokázali by to spraviť kratšie.

ghostbusters-poster-kate-mckinnon

Ghostbusters sú aj napriek predsudkom zábavným filmom s dobrým hereckým obsadením a zaujímavými efektmi. Aj napriek tomu je film v niektorých miestach pridlhý a záporák bol vo filme úplne nepotrebný. Je to síce zábavný film, ale je lepšie zájsť si do lacnejšieho kina alebo počkať kým to bude na Blu-Ray.

Ghostbusters

3,6/5

+vtipy

+vizuálne efekty

+Chris Hemsworth, Leslie Jones a Kate McKinnen

-nepodstatný záporák

-pridlhé

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s