Stranger Things- recenzia

Stranger Things je sci-fi s prvkami horroru odohrávajúce sa v 80-tych rokoch. Zároveň je to aj najnovší Netflix miniseriál s ôsmimi epizódami.

strangerthings_promotionalstill-0-0

Ako som už spomenul, Stranger Things je sci-fi z 80-tych rokov. Celá šou sa odohráva v malom meste v Indiane, kde zmizol chlapec Will a v tú istú noc sa objavilo záhadné dievča, ktoré dokáže nadprirodzené veci. Tento seriál si ctí režisérov ako je Steven Spielberg alebo John Carpenter a berie si to najlepšie z ich diel a inšpiruje sa. Ak by sa tento seriál mal k nejakým filmom prirovnať, asi by to bolo takto: E.T.+Alien+Super 8+kúsok The Thing všetko s úžasnými hereckými výkomni a dokonalým soundtrackom.

strangerthingsthumbjpg-6ab191_1280w

Pre zmenu začnime s tým, čo sa mi nepáčilo. Po pravde, nedokážem porozmýšľať nad jedinou vecou, ktorá nebola dobrá.

Všetko sa mi páčilo. A aj keby som tým zabral veľa miesta, rozoberiem to do hĺbky. Sú tu tri veci, ktoré sa mi zapáčili nadovšetko ostatné. Herci, hudba a strih. Herecký výkon každého jedného bol úžasný. Každá postava sa správala ako človek a preto sa s nimi dali vybudovať vzťahy. Od mestského šerifa Hopa (David Harbour) cez troch chlapcov a ich kamarátku El s napdrirodzenými schopnosťami (Millie Brown) až po psychycky narušenú matku Joyce (Winona Ryder). Každý je super aj keď práve Hop, Joyce a El sú nad všetkými.

winona-ryder-stranger-things

Ako som už spomenul, seriál má neuveriteľne dobrý soundtrack, ktorý plynulo splupracuje s editovaním. Síce sa to nedá dobre vysvetliť, ak si pozrieš aspoň jeden diel, pochopíš o čo ide.

1467375240_stranger-things

Stranger Things

Spoj medzi hudbou, strihom a hereckými výkonmi spolu s všetkým ostatným robí tento seriál neskutočným zážitkom a vzniká jedinečná kombinácia originality a zároveň pocty voči revolučným režisérom a filmom v tomto žánri. Ak si fanúšik sci-fi, toto je šou pre teba.

5/5

+herci

+hudba

+efekty

+strih

+primeraná dĺžka

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s