Ghost in the Shell- recenzia

Toto je ďaľšie anime ktoré dokazuje, že nie všetko kreslené je pre deti.

gits-post-1

Ghost in the Shell, japonské anime z roku 1995 je film, ktorý inšpiroval dielá ako Matrix a tento film si pokladá jednu otázku. Čo z nás robí ľudí? Táto otázka rezonuje našej hlavnej hrdinke, Motoko Kusanagi, v hlave. Kusanagi spolu so svojimi spolupracovníkmi pracuje pre verejnú ochranu známu ako Section 9 v úlohe zastaviť hackera známeho pod svojou predzývkou Puppet Master. Film sa odohráva v blízkej budúcnosi, rok 2029 kedy je už možné vďaka technológií nahradiť si celé telá robotikou, ku ktorým sa vyjadrujú ako “shells”.

gits_124

 

Práve vďaka technologickému pokroku sa tiež zmenila aj definíca toho, čo nás robí človekom. “Ghost” rozlišuje človeka a robota a v podstate to je ľudské vedomie alebo duša. Tento pokrok však so sebou prináša aj rôzne problémy. Ľudský “ghost” je možné hacknúť a implantovať do vnútra falošné alebo zmené spomienky.

ghost-in-the-shell1

Hneď zo začiatku do očí udrie perfektná animácia, ktorá sa stále drží. Vo filme je dosť akcie ktorá je, samozrejme, perfektne zanimovaná a úžasne sa dopĺňa s komplexnými postavami. Vlastne jediná vec, ktorá by mohla ľudom vadiť je to, že film je veľmi závislý od dialógu a niekedy je lepšie pozrieť si niektoré scény viackrát, aby im človek úplne porozumel.

ms_27921

Ghost in the Shell je dielo, ktoré povznieslo anime na nový level, zmenilo cyberpunk a odstálo zub času. Síce je treba sa na túto epickú cestu komplexnými postavami, drsnou akciou a nádhernou animáciou treba pripraviť, výsledok stojí za to.

Ghost in the Shell

4,8/5

+animácia

+akcia

+postavy

+príbeh

-závislosť na dlhých a tažko filozofických dialógoch

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s