Je Jared Leto dobrým Jokerom?

Varovanie: Nasledujúci článok obsahuje spoilery k filmu Suicide Squad.

Suicide Squad sa veľa rozpráva. Presnejšie o Jokerovi, ktorého hral Jared Leto. Ľudia sa na neho sťažujú a ja teraz rozoberiem silné aj slabé stránky tohto Jokera. Ako sa dá spozorovať aj v oficiálnom videu k Skrillexovej pesničke, Jared Leto nehrá rovnakého Jokera ako Heath Ledger alebo Jack Nicholson. Tento Joker je iný.

1. Joker Šialenec vs. Joker Gangster

Na rozdiel od iných inkarnácií tejto postavy, Jared Leto hrá Jokera ktorý sa správa viac ako inteligentný vodca podzemia voči ktorému majú všetci rešpekt kôli tomu, že robí znepokojujúce veci. Samozrejme, niektoré jeho momenty by sa dali popísať šialené ale celkovo je ako postava viac znepokojujúci ako šialený.

the-joker-548116

2. Čas na obrazovke + marketing

Veľká časť neúspechu tohto Jokera je v marketingu. Od trailerov cez plagáty, film bol marketingovaný ako Suicide Squad vs. Joker. To však ieme, že nie je pravda a že reálny protivník je Enchantress. V skutočnosti, Joker je na obrazovke na približne iba 15 minút, čo je škoda. Suicide Squad mohol byť jeden z troch možných filmov: Suicide Squad vs. Joker, Suicide Squad vs. Enchantress alebo Suicide Squad v vojenskej zóne. Z týchto možnosti je Suicide Squad proti Enchantress tá najmenej zaujímavá.

maxresdefault1

3. Black Panther, Spider-Man, Joker

Suicide Squad spravil s postavou Jokera to, čo spravil Captain America: Civil War s Black Pantherom a Spider-Manom. Hodili ich do filmu aby diváci boli na tieto postavy pripravený do budúcich filmov. Od Marvelu čakáme filmy Black Panther Spider-Man: Homecoming, zatiaľ čo DC má v pláne sólo Batman film a hlavne Justice League. V oboch filmoch bude Batman hlavná postava a Joker je dôležitá časť Batmana.

suicide-squad-joker-character-poster

4. Letova príprava na Jokera

Zo všetkých strán sme mohli počuť o tom, ako sa Jared Leto pripravoval na Jokera. Celý čas zostal v postave, ostatným členom štábu posielal mŕtve potkany, guľky a podobné veci. Podľa mňa práve toto ublížilo postave najviac. Keďže sme počuli samé informácie o jeho “transformácií” na Jokera, mali sme vysoké očakávania, ktoré nie je schopné naplniť za 10 minút, čo bol na obrazovke.

Celkovo si myslím, že tento Joker ešte má potenciál keby sme mu dali viac času na obrazovke.

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s