Deus Ex: Human Revolution -recenzia

Nedávno vyšlo pokračovanie hernej série s názvom Deus Ex: Mankind Divided. A keďže mi bude trvať celú večnosť tú hru prejsť a tak mi napadlo, že zrecenzujem prvý diel.

7eb158096be0173018bc837c5b58282eed6fb54c

Recenzované na Xbox 360

Deus Ex: HR sa odohráva v roku 2027, v dobe kedy je veľmi ľahké vylepšiť si telo robotickými časťami, takzvanými augumentáciami. Príbeh sa točí okolo Adama Jensena, veliteľa ochranných jednotiek v Sarif Industries. Táto firma je najväčším výrobcom augumentácií a po zničujúcom útoku na centrálu, Adam má väčšinu tela nedobrovoľne nahradenú augumentáciami. Terroristi však so sebou zoberú aj pár vedcou vrátane Adamovej priateľky Megan a on sa vydáva nájst svojich priateľov a odhaliť túto celosvetovú konšipráciu.

maxresdefault2

Príbeh bol jeden z najpútavejších a najzaujímavejších aké som kedy zažil. Hlavný príbeh zaberie okolo 40-50 hodín, záleží na štýle hrania. Ak však chceš hrať stealth a splniť všetky misie, hra zaberie ešte viac času. Možnosť robiť rozhodnutia a hrať tromi rôznymi spôsobmi (akčný, stealth, hacking/ zneužívať ľudí) robí z hry super zážitok.

deus-ex-human-revolution-newb

Gameplay je veľmi dobrý, ale rovnako ako aj grafika, niekedy sú tam malé problémy. Gameplay je ako som už spomenul pekne spravený a pekne podporuje všetky tri herné štýly.

Graficky je hra nádherná no zažil som pár problémov, zvlášť keď sa premiestňujem z jednej lokácie do druhej, hra sa načítava strašne dlho a prvých pár sekúnd sú s renderovaním malé problémy.

maxresdefault

A to ma privádza do problémov s hrou. Hra sa neskutočne dlho načítava a aj keď gameplay podporuje všetky tri štýly hry, je vidieť že hra bola plánovaná na stealth. Vždy to je tá najlepšia a najbezpečnejšia cesta. V hre sú celkovo iba štyria bossovia a všetci sú bohužiaľ vymyslený tak, že do nich musíš hodnú chvíľu streľať. To znamená, že ak nejaký hráč hrá čisto stealth a zbrane má slabé a má v nich málo nábojov, bude mať problémy.

deus-ex-human-revolution1

Deus Ex: Human Revolution je jedno z najlepších RPG za posledné roky. Skoro dokonalý príbeh, sympatický hrdina Adam Jensen, dobre spravený gameplay a nádherne renderované časti sveta robia z hry neskutočný pôžitok. A aj keď je koniec trochu sklamanie, hra za to stojí.

Deus Ex: Human Revolution

4,2/5

+Adam Jensen

+Príbeh

+Gameplay

+Grafika

-dlhé načítavanie

-niekedy sú malé problémy s renderovaním

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s