Čo nás čaká v septembri?

August, letné prázdniny a s tým aj letná filmová sezóna pomaly končí. Poďme sa teda pozrieť, na aké filmy sa môžeme tešiť v Septembri.

Cinema City

1.9.2016-Kamoš Obor/ The BFG

Steven Spielberg sa vracia po dlhšej dobe na scénu s detským filmom, tentoraz na motívy knihy Roalda Dahla. Kamoš Obor je o malom dievčatku menom Sofia, ktoré odnesie jeden obor do Krajiny Obrov, kde spolu zažívajú dobrodružstvá a snažia sa spoznať jeden druhého.

1.9.2016- Bitka o Sevastopoľ/ Battle for Sevastopol

Film ruskej produkcie z prostredia 2. svetovej vojny a sleduje legendárnu snajperku Ljudmilu Pavličenko, prezývaná aj “pani smrti”. Ljudmila zabila pri obrane Odesi a Sevastopoľa zabila 309 ľudí. Okrem jej života ako vojačka, vo filme je zachytený aj jej osobný život.

 

15. 9.2016- Dieťa Bridget Jonesovej/ Bridget Jones’s Baby

Ďalší diel tejto romantickej komédia zastihne naše kiná práve budúci mesiac. A ako už aj názov napovedá, pôjde o nechcené tehotenstvo a o zistenie, kdo vlastne je otcom.

22.9.2016-Café Society/ Café Society

Pre mňa rozhodne najočakávanejší film je nový počin Woodyho Allena, Café Society, ktorý sa odohráva v 30.-tych rokoch minulého storočia. Príbeh je o mladom chlapovi menom Bobby (Jesse Eisenberg), ktorý prichádza do Hollywoodu s nádejou, že prerazí vo filme. Zamiluje sa však do strýkovej asistentky Vonnie (Kristen Stewart) a vďaka strýkovi spozná prostredie bohémskej Café Society a zároveň sa dostáva medzi najvyššiu Hollywoodsku smotánku. Taktiež sa teším znovu na obrazovke vidieť dou Jesse Eisenberg a Kristen Stewart.

22.9.2016-Sedem Statočných/ Magnificent Seven

Dobre vyzerajúci western s Chrisom Prattom a Denzelom Washingtnom. Okrem Tarantina už nikdo nerobí (dobré) westernovky a toto vyzerá sľubne.

CINEMAX

1.9.2016- Kamoš Obor/ The BFG, Bitka o Sevastopoľ/ Battle for Sevastopol

8.9.2016- Mechanik 2/ Mechanic: Ressurection

Jason Statham hrá nájomného vraha, ktorý má už svoju kariéru za sebou. To si teda myslel až do bodu, kedy mu unesú jeho priateľku. Je to akčný film so Stathamom a podľa dostupných recenzií sa ani neoplatí.

8.9.2016- Muž v Temntote/ Don’t Breathe

Thriller od režiserá remakeu Evil Dead o bande tínedžerov, ktorá sa vlúpe do domu starého slepca aby ho vykradli. Čo však nevedia je to, že tento slepec je sériový vrah a začne hrdinov loviť jedného po druhom.

8.9.2016- Sully/ Sully

Sully je pravdivý príbeh o pilotovy Sullenbergovi, ktorý 15. januára 2009 núdzovo pristál na rieke Hudson a zachránil tak život 155 cestujúcim.

8.9.2016- Psie Srdce/ Heart of a Dog

Tento dokument je o vťahu človeka a psa, premenách moderného sveta, o intímnosti a o dôležitosti snívania.

15.9.2016- Hra o Život/ NERVE

Nerve je celosvetová online hra, ktorá sa podobá hre “pravda alebo odvaha” až na jednu výnimku. Nie je možnosť “pravda”. Ľudia dávajú iným ľudom cez internet úlohy za určitý počet peňazí a ak ich splnia peniaze dostanú. Ak to však nesplnia, prídu o všetko.

15.9.2016- Dieťa Bridget Jonesovej/ Bridget Jones’s Baby

15.9.2016- Komorná/ Ah-ga-ssi

Japonská dráma o mladej žene, ktorá sa stáva slúžkou bohatej japonskej dedičky. Jej úloha však nie je slúženie ale je len súčasťou plánu ako sa dostať k bohatstvu.

15.9.2016-V mene krvi/ Bloodfather

Mel Gibson je späť! Tento raz ako motorkár a otec snažiaci sa ochrániť svoju dcéru bred drogovou mafiou.

22.9.2016- Bociany/ Storks

Bociany nosievaly deti. Teraz doručujú balíčky veľkej spoločnosti po celom svete. Až kým sa neobjaví malé dievčatko, ktoré čaká na doručenie.

22.9.2016- Mustang/ Mustang

Príbeh z preistorov Turecka, o piatich dospievajúcich sestrám ktorým sa úplne zmení život. Tradične zmýšľajúci babka a strýko zmenia dom na väzenie, namiesto školy sa učia práci v domácnosti a vareniu a rodina začína dohovárať sobáše.

22.9.2016- Café Society/ Café Society

29.9.2016- Domov pre noebyčajné deti slečny Peregrinovej/ Miss Peregrine’s Home for Peculiar Children

Novinka od Tima Burtona o detskom domove, kde žijú deti s najrôznejšími schopnosťami. Vlastne takí detskí X-meni.

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s