Homár/ The Lobster -recenzia

Toto filmové leto nepatrilo medzi tie najlepšie. Aj keď sme dostali pár dobrých filmov, bolo veľa zlých a priemerných. Preto som si hľadal útočisko v nezávislých filmoch a chcel by som sa najbližších pár recenzií sústrediť práve na nezávislé filmy. A The Lobster je možno najlepším filmom celého leta.

Screenshot 2016-08-31 11.04.16

The Lobster sa odohráva v dystopickej budúcnosti, kde ľudia žijú v spoločnosti kde ak nemáš partnera, tak ťa prevezú do Hotela a tam máš limitovaný počet na to, aby si si našiel nového, ináč sa zmeníš na zviera vlastnej voľby. Colin Farrell hrá muža menom David, ktorého opustila žena a on má 45 dní na to, aby si v Hoteli našiel novú partnerku alebo sa zmení na homára. A toto ani zďaleka nie je tá najšialenejšia časť.

2222

Začnime s pozitívami filmu. Kinematografia a všetko spojené s vizuálom filmu je fantastické. Toto je jeden z najlepšie vyzerajúcich filmov celého roku. Od oblekov, cez výzor Hotela až po úžasné exteriéry, film má veľmi unikátny a nádherný vizuál.

The Lobster je jeden z najoriginálnejších filmov, čo sa týka ako aj príbehu, tak aj hereckých výkonov. Celé herecké osadenstvo je fantastické, aj keď je to Colin Farrell (ktorý zároveň podáva aj jeden z jeho najlepších výkonov za kariéru), Rachel Weisz a Ben Whishaw.960

Avšak, niektoré herecké výkony mi prišli až príliš pritiahnuté za vlasy. Síce v príbehu dávajú zymsel ale správajú sa veľmi divne a pôsobia trochu neprirodzene. Môj najväčší problém s filmom však bol soundtrack. Bol neoriginálny a znel ako zremixovaný soundtrack filmu PSYCHO. Na niektoré scény by sa hodili aj spievané piesne, napr. počas prvého lovu by som uvítal pieseň People are Strange od skupiny The Doors.

lobsterwhishawreillyfarrellhunt-0

The Lobster je asi najlepší film tohto leta. Táto čierna komédia s originálnym pohľadom na moderné ľudské vzťahy je plná úžasných hercov, nádhernej kinematografie zabalenej v úžasnom príbehu. Je len škoda, že autori si nedali viac práce s hudobným podkladom, ktorý bol dosť nevýrazný a neoriginálny.

The Lobster/ Homár

4/5

+Colin Farrell

+Príbeh

+Kinematografia

-Soundtrack

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s