Deň Nezávislosti: Nový Útok/ Independence Day: Resurgence -recenzia

Deň Nezávislosti je jeden z mojich najobľúbenejších filmov. A aj keď s odstupom času sa nezdá ako jeden z najlepších filmov, stále ovplýva dvoma dôležitými črtami.

Charizmou a zábavou.

A teraz máme pokračovanie.

independenceday2_trailer

Film sa odohráva dvadsať rokov po prvom filme. V Independence Day: Resurgence sa mimozemšťania vrátia a to vo väčšom počte. Našťastie, ľudská rasa si adaptovala mimozemské technológie. Vo filme sa k novým hercom pripoja aj staré tváre ako Jeff Goldblum a Bill Pullman ale taký Will Smith sa nevrátil.

hqdefault

Deň Nezávislosti: Nový Útok je obrovský film plný CGI, úžasných hlášok a vojakov. Tým myslím, že je úplne rovnaký ako prvý film. Lenže mu chýba jedna vec. Charizma, ktorá je tak dôležitou časťou prvého filmu. Toto je bezmyšlienková zábava. A ak to hľadáš v tomto filme tak to nájdeš. A bude ťa to baviť. CGI je po väčšinu filmu veľmi dobré  aj keď zo začiatku a v niektorých scénach, keď je na obrazovke príliš veľa vecí, nevyzerá najlepšie.

Najlepšia časť filmu je, samozrejme, Jeff Goldblum. Podáva najlepší herecký výkon a vždy je to tá najzaujímavejšia postava na obrazovke.

independence-day-resurgence-movie-wallpaper-10-0

S filmom však mám aj isté problémy. Vo filme je príliš veľa postáv a málo z nich je zaujímavých. 30 minút vo filme sa stále nič nedeje a stále viac a viac vedľajších postáv je nám predstavovaných. Liam Hemsworth, ktorý má byť hlavný hrdina, hrá úplne rovnakú postavu akú hrá vo všetkých ostatných filmoch. Absencia Willa Smitha je cítiť a ako jeho náhrada je tam Jessie Usher, ktorý hrá jeho syna a je najhorší zo všetkých hercov. A koniec je viditeľne spravený v nádeji na Independence Day 3. To sa však asi nestane.

independenceday2_trailer2

Independence Day: Resurgence je bezmyšlienkový akčný film s veľmi peknými efektmi a Jeffom Goldblumom. A to je fajn. Bohužiaľ, vo filme je príliš veľa postáv, posledná bitka je sklamaním a hlavne chýba charizma. 

Deň Nezávislosti: Nový Útok/ Independence Day: Resurgence je zábavný aj s viditeľnými chybami

3/5

+Jeff Goldblum

+CGI

+Staré Postavy

+Akčné Scény

-Príliš veľa nových postáv

-Chýba charizma

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s