Equals -recenzia

Všetci sme si rovní a všetci sme rovnakí sú dve rozličné veci a nikdy by sa nemali zamienať.

eq_mq

Equals sa odohráva v budúcnosti, kde spoločnosť funguje ako jeden stroj a pre potrebné fungovanie tejto Komunity sú emócie zakázané. Malým deťom vpichujú látku aby emócie úplne potlačili, no u niektorých dospelých jedincov sa emócie môžu znovu začať prejavovať. Tento jav je známy ako SOS, teda Switched on Syndrome.

Silas (Nicholas Hoult) žije normálny život ako všetci okolo. Je zdravý, v istom zmysle aj šťastný a má dobrú prácu. Všetko sa však zmení keď v jeho práci pribudne nová tvár, Nia (Kristen Stewart). Silas sa začne na ňu sústrediť a o chvíľu zisťí, že k nej má city a je teda pacientom trpiacim SOS a vďaka sérií náhod teraz máme romantický film v svete bez emócií.

equals-kristen-stewart-photos-6

Equals vyzerá úžasne. Je to jeden z najlepšie vyzerajúcich filmov tohto roku, práve vďaka jedinečnej kinematografií. Vďaka tomu, že všetci vyzerajú rovnako, vyniknú detaily ako napríklad oči a vlasy ľudí. Herecké výkony sú dobré, aj keď nikto nevynikal. Kristen Stewart, ktorá sa mohla zdať ako najhoršia časť filmu, bola prekvapivo dobrá.

equals-kristen-stewart-photos-12

A tu narážame na problémy. Film je príliš dlhý a prvých tridsať minút sa nič ani nedeje. Tomu nepomáha ani fakt, že soundtrack je veľmi nevýrazný a viackrát pôsobí na obtiaž. Najväčší problém filmu však súvisí s tým, že k hercom sa nedá nedviazať citový vzťah. Kôli tomu, že sa správajú ako bez emócií a ich prvé známky sa obiavia až príliš neskoro, divák sa nemôže s postavami spojiť. A to je škoda.

Equals je pekný ale prázdny. Aj keď je nádherne natočený a herecky dobre zvládnutý aj keď nevýrazný, zvnútra je to nenaplnený potenciál. Nevyrázným hereckým výkonom a postavám, s ktorými sa nedá nadviazať vzťah, nepomáha ani dĺžka filmu.

Bohužiaľ, pri Equals budeš rátať minúty do konca.

1,5/5

+nádherná kinematografia

+zaujímavý nápad

-nevýrazný herci

-dĺžka filmu

-neľudské postavy

-nevýrazný soundtrack

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s