Hra o Život/ Nerve -recenzia

Hra Pravda Alebo Odvaha bez možnosti pravda + popularita Pokémon GO= NERVE.

maxresdefault6

Vee vo svojom živote moc neriskuje. Teda až do chvíľe, kedy ju jej kamoši vyzvú, aby začala hrať Nerve, čo je megapopulárna hra, v ktorej príjmaš výzvy od iných ľudí na internete za peniaze. Hneď prvá výzva ju privedie ku chalanovi menom Ian a teraz táto dvojca spolu plní úlohy a snaží sa vyhrať hru.

poster07

Film vizuálne aj sonicky pôsobí veľmi moderne a neónovo. Celý film je akoby nasvietený pomocou neónových svetiel a jemná elektronická hudba, ktorá je skoro dokonalá, dotvára atmosféru. Nerve sa snaží podať správu o bezpečnosti na inernete, čo väčšinu času vychádza. Postavy majú medzi sebou peknú chémiu ale pôsobia veľmi jednodimenzionálne a hlúpo.

nerve2

A tu komplimenty končia. Toto je bezmyšlienková zábava, rovnako ako aj Independence Day: Resurgence. V momente, keď začneš nad Hrou o Život premýšlať, zistíš že film je plný logických chýb. Kôli tomu však aj niektoré dôležité momety vo filme, či sa už týkajú príbehu alebo to je snaha o potlačenie správy o nebezpečnosti internetu, nemajú skoro žiadnu váhu. To však nie je ani to najhoršie. Okrem hlúpych postáv bez charizmy, filmu chýba finalita. Na konci nie sú žiadne dôsledky a samotný koniec je trochu over the top a hlúpy.

Nerve je plný nenaplneného potenciálu. Film nikdy nedosiahne maximum, čo je veľmi cítiť. A aj keď je film audiovizuálne zábavná jazda bez rozmýšlania, tak aspoň trochu mozgu by nebolo na škodu. Celý príbeh je plný logických chýb, vďaka ktorým sa postavy správajú hlúpo a nič nedáva hlbší zmysel. Tomu nepomáha ani fakt, že koniec je over the top a nemá žiadne veľké dôsledky.

Hra o Život/ Nerve je zábavný, aj s veľkými chybami.

2,5/5

+vizuál

+úžasný soundtrack

-postavy

-logické chyby

-nenaplnený potenciál

-finále

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s