Swiss Army Man -recenzia

Ak by mala byť o Swiss Army Man povedaná iba jedna veta, je to táto: “Toto tu ešte nebolo”.

564300398_1280x720

V texte sa môžu objaviť malé spoilery na film. Čím menej o filme vieš, tým viac z neho budeš mať.

O tomto filme sa ťažko hovorí bez spoilerov, hlavne vďaka (alebo kôli) originalite príbehu. Swiss Army Man je o Hankovi (Paul Dano), ktorý je sám na opustenom ostrove až do dňa kým stretne mŕtvolu Mannyho (Daniel Radcliffe), ktorý dokáže prdením, grganím a vyvrátením dokázať skoro všetko. Toto je úžasná komédia ale zároveň aj príbeh o kráse každodenného života a o dôležitosti každého dňa.

swiss-army-man-a24

Toto je jeden z najlepších a najoriginálnejších filmov tohto roku. Silné herecké výkony od oboch hlavných hercov, nádherná kamera a s tou najzaujímavejšou hudbou. By the way, toto je prvý celovečerný film tejto dvojce režisérov. Na prvotinu úžasné.

Soundtrack je kapitola sama o sebe. Zatiaľ čo vo väčšine filmov je hudba použitá ako pomôcka na charakterizáciu postáv, tu hudba je charakterizácia a obohatenie postáv. Veľká pochvala samozrejme patrí Danielovi Radcliffeovi, ktorý má v tomto filme jeho najlepší výkon. Hej, lepší ako Harry Potter. Keby som mal vypichnúť nejaké chyby tak iba nejaké dva hluché momenty, kedy sa nič nedialo.

9a738180-1f72-0134-7167-0aec1efe63a9

Swiss Army Man je zatiaľ ten najlepší a najoriginálnejší film roku. Na jednej strane plný humoru, zábavných scén a vtipnej hudby, zatiaľ čo na druhej strane ukazuje radosť zo života a každodenných vecí. Toto je rozhodne povinnosť pre každého fanúšika filmu, alebo človeka hľadajúceho úžasnú komédiu.

Swiss Army Man sa oplatí kúpiť na Blu-Ray.

4.8/5

+postavy

+hudba

+scenár

+Daniel Radcliffe

+každá sekunda filmu

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s