Café Society -recenzia

“Neopätovaná láska zabíja ročne viac ľudí ako tuberkulóza.”

cafe-society

Café Society sa odohráva v 20.-tych rokoch minulého storočia a sleduje príbeh Bobbyho (Jesse Eisenberg), chlapca z Brooklynu ktorý sa snaží preraziť v Hollywoode. Práve tam totiž pracuje jeho strýko Phil (Steve Carell) ako producent s nádhernou asistenkou Vonnie (Kristen Stewart). Bobby sa do Vonnie ihneď zamiluje a ona sa zamiluje do neho. Všetko je v pohode až na jeden problém. Strýko Phil sa už rok tajne stretáva s Vonnie, ktorá miluje aj jeho. No a do tejto nepodarenej love story sa primiešava aj Bobbyho brat Ben (Corey Stoll), gangster z Brooklynu.

mv5bmtu0mte5ndyxml5bml5banbnxkftztgwntm3nja0ote-_v1_

Café Society je nádherne natočený film s úžasnou kinematografiou, vďaka ktorému ulice Hollywoodu sú plné teplých farieb a všetko pôsobí slnečne a prívetivo ako z Technicolor filmu.

Jesse Eisenberg a Kristen Stewart majú spolu úžasnú chémiu, čo sa dalo vidieť aj vo filme American Ultra z minulého roku. Každý herec hral veľmi dobre aj ked pre mňa bol Corey Stoll najzábavnejšia časť filmu. Vo svete, kde si nikdo nechce zašpiniť ruky, Ben rieši všetko ručne-stručne. Vždy keď bol na obrazovke, chcel som od neho vidieť viac.

15cafesociety-facebookjumbo-v4

Bohužiaľ, Café Society je veľmi pomalý a nie veľmi vtipný film. Aj keď píšu, že trvá iba hodinu a pol, čas strávený v kine sa zdal omnoho dlhší a menej vtipov tomu rozhodne nepomohlo. Toto je film o živote, jeho dobrých a zlých bodoch, ktorý bol zle napísaný.

Café Society je pomalý, nie veľmi vtipný film s úžasnými hereckými výkonmi. Po čase sa však ukáže, že viac ako príbeh je toto skôr nostalgický výlet do začiatku minulého storočia. Jesse Eisenberg a Kristen Stewart majú spolu úžasnú chémiu a práve oni poháňajú film, rovnako ako aj Corey Stoll.

Pri Café Society budeš (s najväčšou pravdepodobnosťou) rátať minúty do konca.

2/5

+Vizuálna stránka filmu

+Corey Stoll

+Duo Stewart a Eisenberg

-Nezaujímavé

-Chýba zábava

-Dlhé

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s