WestWorld s01 e01- oplatí sa pozerať?

Včera večer mal v Európe premiéru prvý diel najnovšej HBO šou, Westworld. Tento seriál je inšpirovaný rovnomenným filmom z roku 1973.  V tomto článku v ktrátkosti rozoberiem tento 75 minútový klenot televízie, o čom bol, pozitíva a negatíva tohto dielu ale hlavne, či sa oplatí pozerať.

Ako som už spomenul, prvý diel tohto seriálu s menom The Original má 75 minút a za ten čas nám pekne ukáže celý svet. Tento diel funguje dobre samostatne a ak ťa seriál nechytí, aspoň si videl jeden zaujímavý príbeh s otvoreným koncom. Ak nepoznáš koncept tohto sveta a intro (video vyššie) ti nič nehovorí, WestWorld je veľmi zaujímavý sci-fi koncept. Vzhľadom na to, že v prvom dieli nám o histórií tvorci mon neodhalili, príbeh budem spájať aj s časťami z originálneho filmu.

3061100-poster-p-1-heres-your-first-look-at-westworld-hbos-upcoming-sci-fi-western-saga

V budúcnosti je možnosť cestovať do svetu menom WestWorld, ktorý obývajú roboti na nerozoznanie od ľudí. Rovnako ako my hovoria, jedia, spia a krvácajú. Pre normálnych ľudí je toto možnosť uskutočniť svoje sny o šerifoch, banditoch a páliacom slnku divokého západu. Lenže toto by nebolo tak zaujímavé bez poriadnej zápletky, ktorú sme dostali. Pretože rovnako ako vo väčšine sci-fi filmov s robotmi, ktorý slúžia ľudom je to len otázka času kedy prestanú počúvať. A práve toto sa deje vo WestWorlde, roboti porušujú svoj kód a spoločnosť a snaží zachrániť si reputáciu a nechať WestWorld v prievoze.

westworld-hbo

V prvom dieli sa síce udialo viacero iných vecí, toto je príbeh filmu a približná linka, ktorej sa by sa mal seriál držať. Čo sa samotného seriálu týkalo, pokrýval viacero dejových liniek (asi päť) aj vo svete viruálnom, aj v tom reálnom a všetky sa pekne prelínali. Za dve najzaujímavejšie by som vybral časť s Mužom v Čiernom a príbehovú linku Anthony Hopkinsa.

Muž v Čiernom bol bez debaty najzaujímavejšia a najzáhadnejšia časť celého filmu. Z toho, čo zatiaľ vieme ( mini spoiler upozornenie až po najbližší obrázok) je to človek, ktorý v WestWorlde robí iným zo života peklo. Zatiaľ, čo ostatní návštevníci svetu si v pokoji užívajú život, on ľudí mučí, zabíja a znásilňuje. Nezdá sa, že má jasný plán ale že mu ide iba o “zábavu” v tomto svete.

westworld01

Sir Anthony Hopkins má síce v celom dieli iba tri scény, no všetky ho ukazujú ako človeka s obrovským rešpektom a s najväčšou pravdepodobnosťou je to šéf tejto firmy. Dialógu má prekvapivo veľa a každý jeho moment je neskutočne tajomný a zaujímavý.

westworld-hbo-anthony-hopkins

WestWorld s01 e01- The Original je malý príbeh sám v sebe. Za prekvapivo dlhý čas na seriál sme sa zoznámili s všetkými postavami, prostredím a príbehom. Úprimne povedané, tento diel je v miestach veľmi pomalý, čo môže niekto vnímať ako negatívum, pre mňa však toto je malé klbko dokonalosti.

WestWorld sa definitívne pozerať oplatí

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s