Hunt for the WilderPeople -recenzia

Po Swiss Army Man The Lobster pokračujem v sérií recenzií nezávislých filmov tohto leta.

Hunt for the WilderPeople sa odohráva na Novom Zélande a je o chlapcovi menom Ricky Baker, ktorý je adoptovaný milým párom pozostávajúcim z tety Belly a strýka Hectora. Kôli neočakávanej smrti a ďaľším neočakávaným zvratom sa Ricky rozhodne utiecť do novozélandskej divočiny. Strýko Hec sa vydá Rickyho hľadať ale kôli ďaľším vtipným, absurdným a hlavne neočakávaným zvratom vyhlási štát lov na našich hrdinov. A teraz z toho máme  prekvapivo dobrý film.

81-hunt-for-the-wilderpeople

Tento film je hlavne o dvoch hlavných postavách a ich úžasnej chémií. Aj keď na prvý pohľad sú to tí najodlišnejší ľudia na svete, počas filmu sa zblížia a stane sa z nich nerozlučiteľná dvojka. Najväčší dôraz filmu je práve na komédií, ktorá funguje práve vďaka hlavným postavám. V Hunt for the WilderPeople sa nachádzajú nielen vtipné hlášky ale aj neuveriteľne vtipná vizuálna komédia, ktorá sa tak často nevidí.

1200

Čo sa týka soundtracku, je to zatiaľ ten najlepší za posledný rok. Neskutočne originálny a plný nezvyčajných melódií, ktoré by nemali fungovať ale v nejakom zvláštnom zmysle perfektne vypĺňajú film.

wilderpeople-1

Film nie je predabovaný do češtiny a slovenčiny a novozélandskej angličtine je ťažko rozumieť no našťastie sa dajú nastaviť titulky. Mne samotnému táto “divná” angličtina ešte pomohla v dotvorení atmosféry aj keď môže niekomu silno prekážať.

Hunt for the WilderPeople je svätý.

5/5

+postavy

+humor (hovorený aj vizuálny)

+chémia hlavných postáv

+soundtrack

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s