Train to Busan -recenzia (Halloween špeciál)

Prichádza Halloween a v tej dobrej strašidelnej nálade som sa rozhodol napísať recenziu na pár filmov ideálnych na Halloweensku noc. A začíname kórejským trilerom o zombíkoch a vlakoch.

1rttnoi2lw

Film sa odohráva v Južnej Kórei, kde vypukne celoštátna zombie apokalypsa z neznámych dôvodov. Našimi hrdinami je účtovník, jeho dcéra, tehotná žena a jej muž. Málo postáv v celom filme dostalo meno a ani jednu z hlavných postáv v celom filme neoslovia menom, čo bolo veľmi zaujímavé a odvážne rozhodnutie. Bohužiaľ, vyzerá to, že celá Kórea je zaplvená nemŕtvymi a jediné bezpečné miesto je konečná vlaku, Busan.

busan-review-pic

Train to Busan je dokonalý mix akcie a hlbokých postáv. Zombíci sú v tomto filme prezentovaní ako rýchle a nebezpečné bytosti, proti ktorým je odpor skoro zbytočný. A práve vďaka tomu sú všetky stretnutia s zombíkmi neuveriteľne napínavé a nebezpečné pre našich hrdinov. Čo sa týka hlavných postáv, všetky sú veľmi ľudské a to hlavne vďaka tomu, že všetci sú iba obyčajní každodenní ľudia, ktorých stretol zlý osud. Aj keď sa film z veľkej časti odohráva vo vlaku, má pár scén aj mimo a v nich cítiť samotu v apokalypse úplne najviac. Samotný film trvá len o pár minút dlhšie ako by trvala cesta do Busanu v našom normálnom živote. Vo filme je aj neprirodzene veľa momentov nabitých emóciami a rovnako veľký počet (s časti predvýtateľných) dejových zvratov.

traintobusan-mv-7

Neviem, či sa to dá brať ako negatívum ale vo filme bol aj záporák-človek (obrázok vyššie), ktorý myslel iba na seba a všetci ostatní mu boli v riti. Mne sa zdala jeho postava, hlavne na konci, až príliš zlá a nereálna.

Train to Busan je úžasný zombie film s komentárom na dnešnú spoločnosť, silnými postavami a veľmi peknými efektami. Zombíci sú nebezpeční a smrtený, ľudia sú extrémne smrteľný a vystrašený a to všetko na jednom vlaku. Čo viac chcieť?

Train to Busan sa definitívne oplatí kúpiť na Blu-Ray.

4,4/5

+postavy

+zombíci

+vizuál

+zasadenie

-ľudský záporák

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s