Lo and Behold, Reveries of the Connected World -recenzia

Nie každý dobrý film musí vyjsť v kinách. Samozrejme, hovorím o kinách slovenských. A práve kôli tomu je tak príjemné keď nájdem veľmi dobrý film napríklad na Netflixe. A najnovší film Wernera Herzoga, Lo and Behold, Reveries of the Connected World je jeden z takých filmov.

Lo and Behold je hodinu a pol dlhý dokument o internete. Zahŕňa všetko od jeho začiatkov v roku 1969, cez ľudí veriacich, že wi-fi je nákaza pre ľudské telo až po budúcnosť internetu, robotiku a cestu na Mars. Film je rozdelený na desať kapitôl a každá sa zaoberá istou časťou nášho sveta, ktorá internet využíva, či už k dobru alebo zlu.

Čo na tomto filme neskutočne obdivujem, je obrovské množstvo informácií, ktoré pokrýva. Lo and Behold ukazuje internet a jeho možnosti z dobrej aj zo zlej strany, ale rozhodnutie necháva na divákovi. A to je naozaj úžasné.

loandbehold_image2_kleinrock

Tento dokument je nádherne natočený. Samozrejme, film ako je tento sa skladá hlavne z rozhovorov ale tie sú zasadené v pekných prostrediach. A aj vďaka tomu, akú veľkú tému Lo and Behold pokrýva, vidíme rôzne lokácie a ľudí s rôznym spôsobom života. Scenérie a aj rozhovory, celý film je veľmi čisto a prehľadne natočený.

Taktiež sa mi veľmi páčil spôsob, akým bol film rozdelený do desiatich kapitôl. Všetko bolo prehľadné a každá dôležitá informácia dostala svojich päť minút slávy. Kapitoly idú v chronologickom poradí a veľmi plynule prechádza dej z jednej na druhú. Ale tých pár sekúnd, medzi koncom jednej a začiatkom druhej kapitoly nestačí na spracovanie najnovších informácií a na prípravu ďaľšieho závalu nových faktov.

53564_ppl

Bohužiaľ, Lo and Behold nie je tak dobrý ako by som chcel. Film hádže na diváka neskutočné množstvo informácií vo veľmi krátkej dobe a nie je možné, aby všetko pochytil. Na prvé pozretie je to neskutočný zával. A práve tento zával priamo spôsobil, nudné miesta vo filme. Dokonca aj na takýto pomerne krátky film (1hodia, 38minút), zdal sa mi Lo and Behold dlhší ako mal byť a niektoré časti by som vystrihol.

Lo and Behold je fajn. A to je obrovská škoda, pretože film ako je tento má veľký potenciál. Bohužiaľ, obrovský a neprestajný zával informácií spôsobuje, že časti filmu sú doslova nudné a robia aj pomerne krátky film dlhým. Našťastie, spôsob akým je film nádherne natočený a múdre rozdelenie do jednotlivých častí zabraňuje tomu, aby bol ten príval informácií až príliš veľký. A hej, je to na Netflixe, takže ak sa najbližšie budeš nudiť, stačí si toto zapnúť. Aspoň na chvíľu.

Lo and Behold, Reveries of the Connected World je OK, ale za druhé pozretie nestojí.

3/5

+kinematografia

+téma

+rozdelenie do 10. kapitôl

-príliš veľa informácií

-miestami nudné

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s