La La Land -recenzia

La La Land je jeden z tých filmov, čo ti zanechá úsmev na tvári.

nexe7yaw8wstad_1_b

La La Land je najnovší film Damiena Chazellea, režiséra úžasného Whiplashu. Emma Stone hrá Miu, ktorá sa snaží preraziť v Hollywoode a vôbec sa jej nedarí. Sebastian (Ryan Gosling) je mladý jazzový klavirista, ktorý si chce otvoriť svôj vlastný klub. Na to však potrebuje peniaze a tie momentálne nemá. Ako to už chodí, ich cesty sa stretnú, zaľúbia sa a do toho ľudia spievajú nádherné a chytľavé piesne.

la-la-land-ryan-gosling-emma-stone-1

Podobne ako Damienov predchádzajúci film, Wiplash, aj La La Land je zameraný hlavne na jazzovú hudbu. A tá hudba je tu nádherná. V soundtracku (dostupný aj na Spotify) sa nachádza všetko od jemnej klavírovej hudby až po veľké vystúpenia plné energie.

Okrem hudby sú ešte vynikajúce aj postavy. Ryan Gosling a Emma Stone majú medzi sebou úžasnú chémiu. Obidvaja hrajú veľmi zábavné a reálne postavy. Okrem nich sa vo filme nachádza aj pár vedľajších postáv, ako je napríklad hudobník Keith (John Legend). No La La Land je hlavne o našich dvoch hlavných postavách, ktoré sú neskutočne sympatické.

Viac ako hocičo iné, Damien zachytil vo svojom filme pocit šťastia a zábavy zo života. Je to ten pocit, vďaka ktorému máš počas a aj po skončení tohto filmu úsmev na tvári. A nijaká scéna toto nevystihuje lepšie ako keď Mia a Sebastian spolu tancujú a v pozadí je celé mesto L.A. Z tohto filmu vyžaruje príjemný pocit šťastia.

lalaland-finalposter-cropped-700x328

La La Land v niektorých miestach úplne spomalí a tak vo filme vzniká pár nudných momentov. Tých našťastie nie je veľa, ale keď sa objavia je to silno cítiť. To je jediná výčitka voči filmu.

mv5bmta5zwqwmtmtzme4zi00zta0lwi1ntetmgi4m2rhngrlnwy0xkeyxkfqcgdeqxvynji3mtixnze-_v1_sx1777_cr001777720_al_

La La Land je neskutočne inšpiratívny a zábavný film. Najlepšie ho opísal jeden z mojich obľúbených kritikov: “La La Land chytí každého, kto má veľké sny, silno s ním zatrasie a vyšle ho do sveta aby si ten sen splnil.” Nenechaj si ujsť tento kus umenia plný nádhernej hudby a úžasných hereckých výkonov, ktoré dokonalo zachytávajú šťastie zo života a honbu zasvojím snom.

La La Land je nadpozemsky nádherný.

4,9/5

+postavy

+hudba

+Ryan Goslig

+Emma Stone

-miestami nudné

Reklamy

One thought on “La La Land -recenzia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s