Najhorší komiksový film roku 2016

Tomuto filmu som sa naozaj dlhý čas vyhýbal. No keď som si nedávno znovu pozrel Batman: The Killing Joke zistil som, že film sa od posledného pozretia ešte zhoršil. Tak som sa rozhodol (aj keď trochu neskoro) film zrecenzovať.

mv5bm2vjmjbmotetnguwni00n2qyltk1zdgtythhzjqznzmwndrixkeyxkfqcgdeqxvynjkwnty2ndi-_v1_

Batman: The Killing Joke sa snaží byť adaptáciou jedného z najdôležitejších komiksov v histórií DC. Film je rozdelený do dvoch častí. Prvých približne 40 minút je o Batgirl, ktorá sa snaží zničiť Gothamskú mafiu. Táto časť filmu sa snaží, aby sme nadviazali nejaký citový vzťah ku Batgirl, aj keď (skoro) všetci vedia čo sa jej stane. Po tomto nepotrebnom začiatku nastáva tá časť, po ktorej je film pomenovaný. Killing Joke časť. V polovici filmu. Joker utečie z väzenia a rozhodne sa Batmanovi ukázať, že jeden zlý deň môže priviesť každého do šialenstva. A ako svoju obeť si vyberie otca Batgirl, komisára Gordona. Popri tom dostávame aj verziu Jokerovej minulosti a ako sa stal šialencom, akým je.

Po dvoch pozretiach som stále dokázal nájsť iba jeden apekt filmu, ktorý nebol zlý. A to sú herecké výkony. Mark Hamill ako Joker a Kevin Conroy ako Batman sú veľmi dobrí a je príjemné znovu počuť ich hlasy.

mv5byjc4zwu5mgytmtm2nc00zjcylwiwogqtymqxnjuxnwm1ywewxkeyxkfqcgdeqxvyntcxmdm0ota-_v1_

Bohužiaľ, postavy ktorým tieto hlasy patria tak dobre nevyzerajú. Spôsob, akým je film animovaný je divný a vôbec nesedí. Niekedy postavy vyzerajú ako papierové postavičky. Za posledné roky vyšlo priveľa dobrých DC animákov, aby im mohlo niečo takéto prejsť.

A prečo vlastne pridať na začiatok zbytočných 40 minút? Aby z toho mohli spraviť “normálny” film. Začiatok je zbytočne dlhý a kým sa dostaneme k tomu podstatnému, film je už nezaujímavý. Keby bol Batman: The Killing Joke spravený ako dlhšia epizóda (30-45 min.) Batman: The Animated Series, vysledok by bol omnoho zaujímavejší.

Aj keď je príjemné počuť Hamilla a Conroya, približne polovica ich textu znie ako by tie riadky čítali zo spánku. Spôsob, akým postavy hovoria je niekedy veľmi nezaujímavý a to silno ovplyvňuje aj kvalitu filmu.

btkj103583

Batman: The Killing Joke je slabý film plný nenaplneného potenciálu. Aj keď zohnali hlasy zo starých animákov, polovica ich textu znie veľmi nútene a neprirodzene.  Animácia vyzerá príšerne a ničomu nepomáha ani prvých 40 minút, ktoré boli úplne zbytočné. Toto je jedno veľké sklamanie.

Pri pozeraní Batman: The Killing Joke nepomôžu ani omamné látky.

0/5

+staré hlasy

-neprirodzený dialóg

-animácia

-prvých 40 minút

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s