Zakladateľ/ The Founder -recenzia

Nedávno som hovoril o filmoch, ktoré na slovensku asi neuvidímeThe Founder bol jedným z nich. Teraz ku nám tento film prišiel. Mali by sme sa radovať, alebo ušetriť peniaze na niečo iné?

the-founder-movie-2016-trailer-michael-keaton

The Founder je film o Rayovi Krocovi, mužovi ktorý získal a rozšíril značku McDonald’s po Amerike. Spôsob, akým však tento biznis obdržal, nebol úplne čistý. Presnejšie povedané, Ray je jeden z najväčších kreténov na tejto planéte, ktorý získal svôj majetok podvodmi.

michael-keaton-in-the-founder

Po technickej stránke je tento film dokonalý. Kinematografia je v tomto filme neskutočne dobrá a vo filme je viacero naozaj nádherných záberov. Farby v tomto filme sú veľmi sýte a rovnako ako aj veľmi pekné kostýmy, pomáhajú vytvoriť ilúziu toho časového obdobia. Celkovo, The Founder úžasne zachytáva pocit danej doby.

TF_D08_DM_03277.cr2

Pred dvomi rokmi, Michael Keaton podal úžasný výkon v Birdmanovi. To sa opakuje aj tu. Ray Croc je veľmi zaujímavá postava a Keaton podáva najlepší herecký výkon v tomto filme. Okrem neho sa vo filme objavili aj Nick Offerman (We’re the Millers) a John Carroll Lynch (The Invitation) ako bratia Dick a Mac McDonald.

TF_D27_DM_07082015-9955.cr2

A teraz sa dostávame k negatívam. Prvých 30 minút je veľmi zábavných no potom film spomalí na úplné minimum a zvyšok sa vlečie. The Founder nemá ani 2 hodiny no mal som pocit, akoby som sedel v kine skoro tri hodiny.

TF_D01_TR_00075.ARW

A tomuto nepomáha ani naša hlavná postava, Ray. Nepochop ma zle, Ray je naozaj uveriteľná postava. Problém je v tom, že Ray je neskutočne hnusný, zlomyseľný kretén a ťažko sa s ním vo filme sympatizuje. Ako sa máš zujímať o niekoho, kdo podvádza ľudí kôli vlastnému zisku? Neznášal som ho. A niekedy je dobré vidieť hlavnú postavu nie iba z dobrého svetla. No keď jediný, kdo má Raya rád je sám Ray, niekde je problém.

The Founder je zábavný film o zrode a rozšírení značky McDonald’s. Toto je jeden z najkrajšie natočených filmov, ktorý som v poslednej dobe videl. Micheal Keaton posúva celý film na vyššiu úroveň, no bohužiaľ nie dostatočne vysokú. Film sa vlečie neuveriteľne pomalým tempom a ja by som dokázal približne 10 minút z tadiaľ vystrihnúť. A musím ešte niečo pripomenúť.                          RAY JE HNUSNÁ ĽUDSKÁ BYTOSŤ

Zakladateľ/ The Founder je OK.

3/5

+kamera

+Michael Keaton

+herecké výkony

+farby

+celkový pocit danej doby

-pomalé tempo

-nesympatická hlavná postava

Videl si The Founder? Ak áno, tak čo si o filme myslíš? O svôj názor sa podeľ v komentároch.

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s