Škola Ro(c)ku -recenzia

Každý z nás má v pamäti film, ktorý videl ako dieťa a má na neho úžasné spomienky. Potom si ho však pozrie neskôr a zistí, že jeho pekné spomienky sú jediná dobrá časť filmu a všetko ostatné už nie je také zaujímavé a dobré, ako si pamätal.. Našťastie, Škola Ro(c)ku je výnimkou.

XXX D SCHOOL ROCK MOV 03 A ENT

Dewey Finn (Jack Black) je dobrý a hlavne vášnivý hráč rocku, no jeho spoluhráči to tak nevydia a vyhodia ho z kapely. Dewey však potrebuje peniaze a s pomocou šťastia sa mu podarí získať prácu suplujúceho učiteľa v striktnej súkromnej škole. Tam však všetko otočí na hlavu a spolu s triedou založí vlastnú rockovú skupinu.

mv5bnjizmze5odm0ml5bml5banbnxkftztgwndq0mdiymdi-_v1_sy1000_cr0014951000_al_

Hneď zo začiatku musím upozorniť na jednu vec a to je slovenský preklad názvu. Škola Ro(c)ku je jeden z najvtipnejších a najgeniálnejších prekladov, aké poznám. Áno, je to malý detail, ale neskutočne zaujímavý a zábavný.

Jack Black ako Dewey je úžasný. A aj keď hrá veľmi podobnú postavu v skoro každom jeho filme, mne to nevadí, lebo je neskutočne sympatický. Chcel by som ho mať ako učiteľa.

Tento film však z veľkej časti závisí na detských hercoch a na hudbe. A obidve sú veľmi dobré. Skoro všetky deti v tomto filme sú uveriteľné a (hlavne) sa správajú ako deti. Čo sa týka hudby, School of Rock nie je úplne muzikál. Stojí niekde v strede medzi muzikálmi a obyčajným filmom s hodbou- v istom zmysle je Škola Ro(c)ku podobná filmu DOPE. Vo filme sú tri alebo štyri pesničky, ale je viditeľné že najdôležitejšia je práve tá posledná.

School of Rock je naozaj dobrý film. Žiaden film však nie je perfektný a ani tento nie je výnimkou. Toto je veľmi predvítateľný film plný známych klišé. Vadí mi to? Niekedy. Ak však hľadáš niečo iné (a do istej miery aj prekvapivé), School of Rock asi nie je pre teba.

mv5bmtu0nji0njg3ml5bml5banbnxkftztgwndm0mdiymdi-_v1_sy1000_cr0015101000_al_

Škola Ro(c)ku je veľmi zábavný film s veľkým srdcom. Jack Black žiari ako hlavná postava a je rovnako energický ako zvyšok filmu. Všeky deti vo filme sa správajú ako reálne deti a sú aj prekvapivo uveriteľné. A do toho všetkého hrá rocková hudba, či už originálna alebo požičaná od iných interpretov. Ak si tento film v poslednej dobe nevidel, je na čase znovu si ho pozrieť.

Škola Ro(c)ku/ School of Rock sa oplatí kúpiť na Blu-Ray. Alebo pozrieť na Netflixe.

4/5

+Jack Black

+humor

+hudba

+deti

-miestami predvítateľné

A čo ty? Videl si School of Rock? Ak áno, napíš čo si o filme myslíš do komentárov.

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s