John Wick: Chapter 2 -recenzia

Môžeme si zobrať chvíľku na obdivovanie posterov k tomuto filmu?

John Wick je jeden z najlepších akčných filmov posledného desaťročia, čo znamená že laťku pre pokračovanie nastavil veľmi vysoko. Dokáže sa John Wick: Chapter 2 minimálne vyrovnať svôjmu predchodcovi? Samozrejme.

Po tom, čo John pomstil svôjho psa sa rozhodol vrátiť domov a aj do “dôchodku”. To mu však nevyjde, lebo je povolaný naspäť do sveta zabijakov a to kôli istej dohode z minulosti. Bohužiaľ, viac z príbeh nemôžem odhaliť bez toho, aby som spoiloval.

mv5bmdg4ndfjnjuty2qymi00zji4lwe2njitndixymjhogrlmtfil2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_

John Wick: Chapter 2 zdokonaluje všetko, v čom prvý diel vynikal. Kamera, príbeh, Keanu Reeves a akčné scény. Ak sa ti John Wick páčil, tak toto pokračovanie si nemôžeš nechať ujsť.

Podobne ako v origináli, akčné scény sú spravené s porozumením. Žiadne zbytočné strihy a shaky-cam tu nie je, práve naopak. Niektoré bitky sú jeden dlhý neprerušený záber. A to som v akčnom filme nevidel od dôb The Raid.  Vo filme dostaneme aj bližší pohľad na tajný svet zabijakov, ktorý nám bol v jednotke predstavený. To dodáva veľmi výtanú hĺbku príbehu. John Wick má dôvod na návrat do služby a dôvod prečo (rovnako ako aj s ostatnými otázkami) je nám počas filmu postupne odhalený.

Keanu Reeves ako John je úžasný. Nielenže si robil väčšinu svojich kaskadérskych scén (á la Tom Cruise), ale jeho herecké schopnosti a drsný hlas robia z Johna úžasnú postavu.

mv5bngqzyjrlmgmtmze2mc00mzmxltlhnwmtndaymmyyzmmyztvkl2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvynjczote0mzm-_v1_(Malé spoilery do konca odseku)

To isté sa však nedá povedať o hlavnom záporákovi. Pôvodne som myslel, že Ruby Rose bude antagonista tohto príbehu, ale mýlil som sa. Aj keď Johnovi pôsobí problémy, nad ňou stojí ešte nejaký chlapík. A to je škoda. Mať ako záporáka nemú ženu by bolo niečo neskutočne zaujímavé a revolučné. Bohužiaľ, nedá sa s tým nič robiť.

mv5bmji1mzkwmdy5nf5bml5banbnxkftztgwmjuyotiymti-_v1_sx1500_cr001500999_al_

John Wick: Chapter 2 zdokonaľuje všetko, čo spravilo prvý diel tak dobrým a ešte niečo pridá. S rozšíreným príbehom, úžasnými akčnými scénami a nádhernou prácou s kamerou, toto je povinná jazda pre každého fanúšika akčných filmov. Len škoda, že protivník nebol tak zaujímavý. 

John Wick: Chapter 2 sa oplatí kúpiť na Blu-Ray. Alebo na DVD.

4/5

+kamera

+akčné scény

+Keanu Reeves

+prehĺbenie príbehu

-slabý záporák

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s