LOGAN -recenzia

Logan je koniec jednej legendy. Logan je koniec jednej éry. Logan je koniec filmového Logana tak, ako ho poznáme.

mv5bn2qynzmzmwetmdqyys00nwm0ltkxmdgtyzi5owy3nwq4nme2l2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvyndg2mjuxnjm-_v1_sy1000_sx1500_al_

Logan sa odohráva v blízkej budúcnosti, kde mutanti sú ohrozený druh. Žiadny nový sa nenarodil už posledných 25 rokov a väčšina tých starších je už mŕtvych. James “Logan” Howlett a Charles Xavier patria medzi tých pár preživších. Obaja sú už starí a blíži sa koniec ich života, keď “dostanú” za úlohu ochrániť malé dievča, ktoré je taktiež mutantka. Je to Laura Kinney, známa ako X-23.

mv5bmte0zgq4mtctodcwmc00odnhltgxyjctnzlhmdeyzde2otnmxkeyxkfqcgdeqxvyndg2mjuxnjm-_v1_sy1000_cr0015091000_al_ 

Toto nie je typický superhrdinský film.

V dnešnej dobe sa každý superhrdinský film snaží byť väčší a väčší. Od zachraňovania New Yorku, cez malé mesto až po celú galaxiu. Logan je iný. Toto je veľmi osobný príbeh plný emócií. Nejde tu o záchranu sveta. Ide iba o to, dostať jedno malé dievča do bezpečia. A aj vďaka tomu je Logan jeden z najoriginálnejších superhrdinských filmov.

mv5bmwy2ngq4mtctzta4zs00yzzhlwfiytctotvin2m4y2vkyzm3xkeyxkfqcgdeqxvyndg4mzu1nta-_v1_

Začnime s tým najväčším ťahákom celého filmu. R rating a brutalita. Táto veková (ne)prístupnosť je rozhodne vítaná, pretože Logan si neberie servítky a akčné scény sú veľmi násilné a zábavné. Vidieť odrezané ruky a hlavy aj s tou krvou pôsobí oveľa prirodzenejšie. A aj táto obrovská miera násilia pomáha v tvorení veľmi temnej a smutnej atmosféry. Hneď zo začiatku je jasné, že nie všetko je v pohode a nie všetko musí dopadnúť dobre. Táto atmosféra je prítomná počas celého filmu a pôsobí ako veľmi nepríjemné upozornenie na fakt, že toto je koniec.

Herecké výkony v tomto filme sú úžasné. Hugh Jackman podáva jeden z najlepších, ak nie priamo najlepší, výkon ako Wolverine. To isté platí aj pre Patrika Stewarta, ktorý stvárnil Charlesa Xaviera. Najdôležitejšiu úlohu však mala Dafne Keen ako Laura a jej výkon je ohromujúci. Väčšinu filmu ani nehovorí, iba pozerá a mení výraz v tvári. A všetko zvládla úžasne. Dokonca aj ten záporák bol zaujímavý a (do istej miery) aj zastrašujúci.

mv5bmmm3mwnlotgtytq0ns00odhmlwfmzdmtnjbjodk4zte3zjc3xkeyxkfqcgdeqxvyndqxnjcxnq-_v1_

Logan vo mne zachoval divný pocit prázdna a  nenaplnenosti. To je najväčšie plus aj mínus tohto filmu. Na jednej strane je to úžasné, lebo som si uvedomil aký úžasný Hugh Jackman ako Wolverine bol. A aká je to škoda, že toto je poslednýkrát čo stvárňuje túto postavu. No na druhú stranu, (v istom zmysle slova) som čakal trochu viac. Nedokážem to lepšie vysvetliť, ale myslím, že to pochopíš po zhliadnutí filmu.

mv5bytc4otyzm2etmzrims00ntywlwfky2utn2uyztm0zdzintazxkeyxkfqcgdeqxvyndg2mjuxnjm-_v1_sy1000_cr0015021000_al_

Logan je zaujímavý, napínavý, vtipný a smutný. Je to všetko čo som chcel a ešte viac. Bol som zanechaný s pocitom prázdnoty a nenaplnenosti, no zároveň som videl aj najlepší X-men film. Ak mal Wolverine nejako skončiť, tak práve Loganom.

Logan je nadpozemsky úžasný.

5/5

+Herecké výkony

+Hugh Jackman a Dafne Keen

+brutalita

+pocit prázdna a nenaplnenosti

+atmosféra

-pocit prázdna a nenaplnenosti.

A čo ty? Videl si Logana? Ak áno, zanechaj tvoj názor na film dole v komentároch.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s