XX -recenzia

Nedávno som narazil na úžasný anime film Angel’s Egg, ktorý momentálne nabúda na popularite. Je to veľmi artistický film a patrí to k najzaujímavejším filmovým zážitkom môjho života. Film si môžeš pozrieť tu a veľmi zaujímavú a podrobnú analýzu si môžeš nájsť tu.

V nasledujúcej recenzií sa nachádzajú menšie spoilery.

XX je horrorová antológia skladajúca sa zo štyroch 5-15 minút dlhých príbehov. Prvý z nich sa volá The Box a je bezpochyby najstrašidelnejší. Príbeh je (rovnako ako v zvyšných príbehoch) veľmi jednoduchý. Jeden deň sa rodina vracia z výletu z mesta a vo vlaku si sadnú vedľa cudzinca s veľkým darčekom. Najmladší chlapec v rodine dovnútra nazrie a uvidí tam niečo, čo ho prinúti nejesť. The Box obsahuje neskutočne hutnú atmosféru a aj vyslovene temné a strašidelné momenty. Zároveň je to aj ten najvyvynutejší film zo všetkých štyroch.

hero_xx

The Birthday Party je zároveň režisérsky debut Annie Clark (známej ako speváčka St. Vincent) a zároveň to je aj najmenej temný film zo všetkých. Toto pôsobí viac ako temná komédia a menej ako naozajstný horror. Tak či tak, je to veľmi zábavný filmík, aj keď sa do tejto antológie vôbec nehodí.

mv5bmtk3mtqyndcxnl5bml5banbnxkftztgwodyxnjy5mdi-_v1_sx1777_cr001777799_al_

A ihneď po tejto roztomilej odbočke sa vraciame k horroru v štýle The Evil Dead s (asi) najkratším filmom zo všetkých, Don’t Fall. Na začiatku je nám predstavených pár mladých (a hlúpych) ľudí, ktorí si robia čo chcú. Neprejde ani päť minút a už ich naháňa monštrum. A aj keď Don’t Fall obsahuje pekne krvavé scény a zaujímavý design monštra, všetko sa skončí veľmi rýchlo a výsledok je zabudnuteľný.

mv5bogfmzjhmmmmtzwnhoc00zgzklthmy2utoddky2m0mwewytg1xkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_sy1000_sx1500_al_

XX zakončí Karyn Kusama, ktorá sa už minulý rok osvedčila s The Invitation. Film je o matke žijúcej s jej jediným synom, ktorý sa však začne správať divne. A pod slovom divne myslím odtrhávanie nechtov cudzím ľuďom. Aj napriek tomu, že Her Only Living Son dobre zachytáva atmosféru a má pekne vyvynuté postavy, v takomto kratšom filme to až tak dobre nevychádza. Stále je to však jeden z najlepších horrorových kraťasov na internete.

XX je mix všetkého možného, no nič nie je dotiahnuté do konca. The Box ponúka zaujímavý psychologický horror, Birthday Party je vtipná čierna komédia, Don’t Fall je (do istej miery) kópia Evil Dead a Her Only Living Son je zaujímavý triler. XX je všetko, ale pritom z toho vychádza veľmi málo. Ak si však fanúšik žánru, film sa oplatí.

XX je fajn.

3/5

+atmosféra (The Box Her Only Living Son)

+design monštra (Don’t Fall)

+humor (Birthday Party)

-nevyvážené

A čo ty? Videl si XX? Ak áno, napíš do komentárov, čo sa ti na filme páčilo. Ak nie, podeľ sa o svoju obľúbenú filmovú antológiu.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s