Život/ Life -recenzia

Teraz som presvedčený: Life je lepší Alien film ako bude Alien: Covenant.

mv5botdknznimtutzte2mi00mdixltljowytyzizzjq1mjbjmzm3xkeyxkfqcgdeqxvymjm1njkwmdi-_v1_

Life je vesmírny horror odohrávajúci sa na ISS- Medzinárodnej vesmírnej stanici. Film sleduje šiestich vedcov, ktorí nájdu mimozemskú formu života na Marse. A tento mimozemšťan nie je práve najpriateľskejší.

To je všetko, čo som o filme vedel, keď som vstupoval do kinosály. A nedostatok informácií funguje v prospech tohto filmu. Skús si Life pozrieť ešte pred tým, ako ti niekto povie priveľa z príbehu a zničí zážitok.

mv5bzdvhm2uzmzgtodcxni00mjfilwflzwytytnkmta5yzvlmzqxl2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvynjuwnzk3ndc-_v1_

Ako každý dobrý horror, Life má neskutočne znepokojujúcu atmosféru. Prvé dve tretiny filmu sa tónovo podobajú na mix Aliena the Witch. A to je rozhodne najväčšie plus filmu. A aj keď je posledná tretina trochu viac klišé, stále zostáva dostatočne originálna a hutná atmosféra je prítomná až do úplného konca.

CGI je v tomto filme naozaj dobré. Bál som sa, aby film nedopadol ako Gravity. Našťastie to sa nestalo. Aj keď je film plný CGI, väčšina z toho je buď “neviditeľná” alebo slúži na naozaj nádherné zábery našej planéty a okolitého vesmíru.

life-movie-trailer

Life má 1 hodinu a 50 minút. To je priveľa. Minimálne 15 minút zo začiatku by sa dalo zostrihnúť a o veľa by sme neprišli. Tie minúty mali byť využité na lepšie spoznanie postáv, no namiesto toho sú to scény ukazujúce ich denný život. A to bohužiaľ veľa príbehu nepridáva. Je to divné, ale to je naozaj môj jediný problém s filmom. Síce sa tu nachádzajú nejaké nezrovnalosti v príbehu, nie je to nič príliš dôležité a nekazí to celkový zážitok z filmu.

Life je lepší ako som očakával. Plný veľmi nadpriemerných hereckých výkonov, toto je jeden z najlepších vesmírnych horrorov v poslednej dobe. Všadeprítomná znepokojujúca atmosféra a prekvapivo originálny príbeh robia z tohto povinný film pre fanúšikov sci-fi alebo horroru. Len škoda toho pomalého začiatku.

Život/ Life sa oplatí kúpiť na Blu-ray. Alebo pozrieť online.

3/5

+herecké výkony

+CGI

+horror element filmu

+originalita

-pomalý začiatok

A čo ty? Videl si Life? Ak áno, napíš svoj názor na film dole do komentárov.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s