RAW -recenzia

škoda času

RAW je francúzsky horror od Julie Ducournau. Film sleduje Justine, celoživotnú vegetariánku, ktorá sa dostane na veterinu a tam ju donútia zjesť mäso. To v nej prebudí túžbu po mäse, hlavne tom ľudskom.

mv5bmzfjyzqwyzetotawzi00zgq1lwjmytatmtq3ymy5yje4otkyl2ltywdlxkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_

Tak, čo je na RAW dobré? Po prvé, soundtrack. Nie je najoriginálnejší, ale je to veľmi zaujímavý mix tradičného filmového soundracku, francúzskej indie hudby (The Dø) a elektronickej melódie podobnej Cliffovi Martinezovi ( The Neon Demon). Síce niekedy zruinoval atmosféru, väčšinou bol dobrým spoločníkom pekného vizuálu. A to je náš druhý bod. Vizuálna stránka filmu. RAW ponúka zopár naozaj nádherných záberov, hlavne v prvej polovici. A aj napriek tomu, že tá druhá polovica nie je (z vivuálneho hladiska) taká dobrá, nájdu sa tu dve nádherné scény. Budeš vedieť ktoré.

Všetky trailery a obrázky naznačovali silno krvavé scény a to sme aj dostali. Praktické efekty a make-up efekty sú rozhodne hviezda tohto filmu. Od malých rezov až po graficky krvané násilie, tieto efekty sú najlepšia časť RAW.

mv5byzdmyjm0yjutowq4mi00ndg3ltk0mzetzdrkota5ntmxnje5xkeyxkfqcgdeqxvynjewntm2mzc-_v1_

RAW však nie je dobrý film. Ani zďaleka. Atmosféra tu nie je. Žiadna. RAW skáče z nepríjemných scén až do neúmyselnej komédie a to v priebehu pár minút. Keby aspoň tie postavy boli zaujímavé. To sa však nestane. Aj keď títo herci možno majú v sebe talent, tu sa im to nedarí preukázať. Dokonca aj hlavná hrdinka je len zbierka klišé a nezaujímavého dialógu.

A to je škoda. Koncept RAW je totiž neskutočne zaujímavý, no jeho prevedenie seriózne pokulháva. Príbeh o vegetariánke, ktorá sa zmení na kanibalku je nádherne originálny a bol to dôvod, prečo som išiel do kina. No namiesto niečoho aspoň trochu originálneho (čo sa týka spracovania) bol to pomerne slabý film.

Filmu RAW chýba veľa, aby bol minimálne dobrý. Napríklad: zaujímavé postavy, rýchlejšie tempo príbehu, dobré prevedenie a podobne. A aj keď má tento film pekný soundtrack a veľmi dobré praktické efekty, nedokážem ho nikomu odporučiť.

Zážitok z RAW nevylepšia ani omamné látky.

1/5

+soundtrack

+praktické efekty

-herecké výkony

-prevedenie príbehu

-atmosféra

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s