Rýchlo a Zbesilo 8/ The Fate of the Furious -recenzia

Dostali sme sa do obdobia, kde ôsmy diel série je môže byť naozaj dobrý. Toto nám dokázal Harry Potter, MCU a teraz aj Fast and Furious.

mv5bmtgwndc5otgwn15bml5banbnxkftztgwndg3ndczmti-_v1_sx1500_cr001500999_al_

The Fate of the Furious je ôsmy diel série Rýchlo a Zbesilo. V tomto filme sa Dom Torreto spojí s teroristkou Cipher a otočí sa proti svojej rodine. A teraz sa musia zvyšní členovia týmu (+ Jason Statham) postaviť proti jedinému človeku, ktorému sa nedokážu vyrovnať. Dom Torreto.

mv5bmjyzmju2ody3nv5bml5banbnxkftztgwmjk3ndczmti-_v1_sy1000_cr0016861000_al_

Najväčším ťahákom filmu, a zároveň jeho najväčšie plus, sú 2 a pol hodiny plné aút, akcie a nefalšovanej zábavy. A v tom film vyniká. Ak hladáš film, pri ktorom sa dá vypnúť a užívať si, čo sa deje na plátne, tak toto je film pre teba. Netreba ani podotýkať, že fyziku v tomto filme hladať nemusíš. The Fate of the Furious je jeden z lepších akčných filmov s autami. Zábava tohto filmu plynie hlavne z nádherne zvládnutých a zábavných akčných scén, ktorích tu je veľa.

A príbeh je prekvapivo zaujímavý a inteligentný. Čakal som iba jedoduchú a predvítateľnú zápletku, ale bol som príjemne prekvapený. A rovnako prekvapený som bol z hereckých výkonov, ktoré boli nad moje očakávania. Najlepší výkon bez debaty podáva Charlize Theron v roli Cipher a Dwayne “The Rock” Johnson ako Luke Hobbs.

mv5bmtuwmjayntmxmv5bml5banbnxkftztgwnzg3ndczmti-_v1_sx1500_cr001500999_al_

Napriek tomu všetkému, Rýchlo a Zbesilo 8 mohlo byť o 10-15 minút kratšie. Toto je najsilnejšie cítiť v záverečnej časti filmu, ktorá je zbytočne dlhá. Film má aj svoje “hluché” momenty, kedy sa nič dôležité nedeje a čaká sa iba na ďalšiu akčnú scénu. Celkovému tempu by pomohol o pár minút kratší záver.

Okrem toho som bol ešte trochu sklamaný zo Cipher. Aj keď Charlize podala dobrý výkon, jej postava nebola veľmi zaujímavá.  Celý čas počúvame o nej a jej neuveriteľných schopnostiach, no nikdy nevidíme tieto schopnosti naplno využité. A to je škoda.

mv5bmjm5mdc5odq3mv5bml5banbnxkftztgwmdk3ndczmti-_v1_sy1000_cr0015531000_al_

The Fate of the Furious je kus starej-dobrej zábavy. Dôvod pozrieť si film je kôli možnosti vypnúť a užívať si tú nádherne natočenú akciu. Nadpriemerné herecké výkony a zaujímavý príbeh sú príjemné bonusy. Na druhej strane, 2 a pol hodiny je veľa času a niekedy je to silno cítiť. Skrátiť film o pár minút by naozaj pomohlo a rovnako je škoda, že Cipher sme nikdy nevideli v plnom nasadení.

Rýchlo a Zbesilo 8/ The Fate of the Furious je zábavný.

3/5

+akcia

+herecké výkony

+príbeh

-mohlo byť kratšie

-Cipher

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s