Strážcovia Galaxie 2/ Guardians of the Galaxy Vol. 2 -recenzia

Aj keď sú Strážcovia Galaxie 2 v kinách iba krátko, už sa filmu podarilo zapísať do histórie. Toto je prvý film natáčaný v 8K.

mv5bmty3nzcymtgynl5bml5banbnxkftztgwmjeymtiymji-_v1_sx1777_cr001777935_al_

Guardians of the Galaxy 2 sa odohráva pár mesiacov po udalostiach prvého filmu. Z hlavných hrdinov sa stali medzigalakticky známe osobnosti, ktorý spĺňajú rôzne práce za peniaze. Film začína so strážcami plniacimi úlohu pre Ayeshu (zlatí ľudia), ktorá im na oplátku vydá Gamorinu sestru Nebulu. Bohužiaľ, Rocket okradne týchto ľudí o pár (neskutočne drahých) batérií, takže sa rozhodnú Strážcov Galaxie zabiť. Do toho sa ešte pripletie Ego (Kurt Russel), ktorý sa predstaví ako Star-Lordov otec. Strážcovia sa teda musia rozdeliť (jednu skupinu tvorí Star-Lord, Gamora, Mantis, Drax a Ego, zatiaľ čo v druhej je Rocket, Yondu a Baby Groot) a každý ísť za svojím.

mv5bmtu3nji0nty1nf5bml5banbnxkftztgwntqzmtiymji-_v1_sx1777_cr001777937_al_

Z techniskej stránky je toto bezchybný film. Guardians of the Galaxy 2 je ten najkrajší film v MCU. Všetky farby sú výrazné a celá galaxia pôsobí nádherne živo. A to CGI! Na to, že väčšina filmu je CGI, všetko vyzerá uveriteľne. Ako bonus k tomu všetkému hrá Awesome Mix Vol. 2, ktorý je lepší ako ten prvý.

Všetci herci podávajú skvelé výkony. Mojou obľúbenou postavou je stále Gamora, ktorej postava je v tomto filme rozvinutá. Najlepší výkon však bez debaty podáva Kurt Russel ako Ego a Michael Rooker ako Yondu. Keby mal Yondu dostať samostatný film, vôbec by mi to neprekážalo. Práve naopak.

Guardians of the Galaxy je známy hlavne pre svoje akčné scény a humor. A druhý diel ponúka z oboch viac a v lepšom. Ak nie si fanúšik obrovského množstva vtipov v týchto filmoch, asi by som sa GotG Vol. 2 vyhol. Zároveň však tento diel poskytuje úžasné akčné scény, z ktorých prúdi adrenalín. Guardians poskytuje tie najväčšie bitky v celom MCU, ale stále ich zachováva prehľadné a zábavné. A to sa robí ťažko.

mv5bmjaxmdywnjiynv5bml5banbnxkftztgwmjqzmtiymji-_v1_sx1500_cr001500999_al_

Všetko čo sa deje vo filme je veľmi zaujímavé, no príbeh to nedrží po kope až tak dobre. Nepochop ma zle. Príbeh v tomto filme je zaujímavý a slúži filmu veľmi dobre. Mám však pocit, že je zbytočne komplikovaný pre vlastné dobro. Keby vynechali jednu z viacerích príbehových liniek (najlepšie väčšinu týkajúcu sa zlatých ľudí), pomohlo by to. A s týmto súvisí aj posledná tretina filmu, ktorá je zbytočne dlhá. Posledný boj je (podobne ako vo The Fate of the Furious) predsa len trochu pridlhý. O 5 minút menej by mi nevadilo.

mv5bmze3oda5otixm15bml5banbnxkftztgwnteymtiymji-_v1_sx1777_cr001777935_al_

Guardians of the Galaxy Vol. 2 je rovnako dobrý, ak nie lepší, ako prvý diel. Toto je ten najkrajší MCU film s tým najlepším soundtrackom. A v tom všetkom je úžasné CGI, zaujímavé postavy, nádherný vizuál a zábavný príbeh. GotG Vol. 2 je farebnejší, akčnejší, vtipnejší a zábavnejší. A Baby Groot je to najroztomilejšie stvorenie v galaxií. 

Strážcovia Galaxie 2/ Guardians of the Galaxy Vol. 2 sa oplatí kúpiť na Blu-Ray. Alebo na kazete.

4/5

+Vizuál

+Soundtrack

+Postavy

+Akcia

+Humor

-Zbytočne komplikovaný pribeh

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s