To the Bone: Podpora Anorexie?

To The Bone je najnovší originálny Netflix film o Ellen, mladom dievčati s pokročilou anorexiou. A vzhľadom na to, že žijeme v roku 2017 internet sa upriamil iba na jeden aspekt filmu; anorexiu a spôsob, akým ju tento film podporuje. Otázka teda je: Podporuje To The Bone anorexiu?

Nie.

Možno to z traileru nevychádza, ale To The Bone je príbeh o človeku bojujúceho s týmto problémom a ako to pôsobí na ňu a jej okolie. Ide viac o ľudí, čím si museli a musia prežiť, a poruchy s príjmom potravy sú iba pozadie na ktorom sa film odohráva. To The Bone totiž nie je dokument. Viacero ľudí sa sťažovalo, že sa nenaučili nič nové o anorexií ani o iných poruchách príjmu potravy. Namiesto vysvetľovania choroby sa však film sústredí na ľudí, ktorí s ňou žijú.

mv5bmtc1nzk1njq1ov5bml5banbnxkftztgwmja2ntcwmji-_v1_sx1777_cr001777955_al_

Odkedy pred mesiacom vyšiel prvý trailer, moje sociálne médiá boli zbombardované príspevkami typu: “Marti Noxon (režisér) podporuje anorexiu v jeho najnovšom filme.” alebo “Lily Collins výrazne schudla pre jej nový film. Chcete aby takto vyzerali vaše dcéry?”. A takéto titulky mi zastavujú mozog. Je pravda, že Ellen odmieta liečbu ale to automaticky neznamená, že tento film podporuje takéto chovanie u ľudí.

To The Bone je dobrý film s ľudským príbehom a reálnymi postavami, ktorý približuje širšiemu publiku život ľudí s poruchami príjmania potravy. Niekedy nie je jednoduchý na pozeranie a neviem ako realisticky sú choroby vo filme vyobrazené, ale To The Bone definitívne nepodporuje anorexiu. Práve naopak.

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s