Atomic Blonde -recenzia

Pre fanúšika akčných filmov je tento rok vysloveným požehnaním.

mv5bmjq1odg2ntcwml5bml5banbnxkftztgwmtk3mzk5mti-_v1_sx1500_cr001500999_al_

Vitajte v Berlíne, v novembri roku 1989, len pár dní pred pádom Berlínskeho múru. Lorraine Broughton je britská špiónka poslaná na misiu do Berlína aby vyšetrila vraždu jej kolegu a získala list obsahujúci mená ďalších špiónov a tajných agentov.

mv5bnze2otk3ywutntflns00zwvkltljnzetmtcwnwm4ogq3nza0xkeyxkfqcgdeqxvymzy0mte3nzu-_v1_sy1000_sx1500_al_

Akčné scény v tomto filme sú úžasné. Na Atomic Blonde pracoval rovnaký režisér a tým kaskadérov ako na John Wick. Vďaka tomu je film plný dlhých, neprerušených bitiek v ktorých je vidieť, že herci (hlavne Charlize) vedia, čo robia. Toto je najlepšie vidieť v skoro 10 minút dlhom, neprerušenom zábere ktorý patrí ku najlepším akčným scénam tohto storočia.

Charlize Theron je definitívne najlepšia časť filmu. Je inteligentná, silná a nenechá sa zachraňovať. Už len z jej reči tela je možné vyčítať, že najlepšie pracuje sama a nikoho extra ku svojej práci nepotrebuje. Lorraine je ako The Bride z Kill Bill, len so zbraňami a menším súcitom.

Okrem Lorraine, film disponuje aj širokou škálou vedľajších postáv, z ktorých moji favoriti sú agent David Percival (James McAvoy) a francúzska špiónka Delphine (Sofia Boutella). Obaja hrali veľmi zaujímavé postavy s ktorými som chcel tráviť viac času, hlavne s postavou Sofie Boutelli. Ona v tomto filme ukázala že má veľký talent a zdá sa mi, že jej mohli dať viac priestoru na obrazovke.

Atomic Blonde disponuje nádhernou vizuálnou stránkou a prekvapivo dobrým soundtrackom. Ten obsahuje hity tej doby ako Killer Queen od Queen, 99 Luftballons od Nena a Blue Monday od New Order. Všetky pesničky dobre dopĺňajú atmosféru filmu a sú obratne zakomponované do celého filmu. Čo sa týka vizuálnej stránky filmu, tá je naozaj nádherná. Od pokojných modrých tónov, cez depresívne šedý Berlín až po zeleno-fialové nočné kluby, Atomic Blonde obsahuje všetko toto a ešte trochu viac.

mv5bmtq5mjmzote4m15bml5banbnxkftztgwndk3mzk5mti-_v1_sx1041_cr001041999_al_

Atomic Blonde je povinnosť pre každého fanúšika akčných filmov. Pútavé postavy spolu s nádherným vizuálom a chytlavým soundtrackom robia z tohto prekvapivo dobrý film. Samotná akcia však posúva Atomic Blonde na iný level a robí z tohto jeden z najlepších akčných filmov desaťročia.

5/5

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s